Šport 2022. 03. 14.

Plavecký oddiel Delta klub Komárno na Slovenskom pohári družstiev a jednotlivcov

Prvý marcový víkend sa v Šamoríne 5. a 6.03.2022 uskutočnili preteky Slovenského pohára družstiev a jednotlivcov.

Tieto preteky sú najvýznamnejším podujatím družstiev na Slovensku a vďaka finančným prémiám sú vždy veľmi dobre obsadené. Plavci Delta klub Komárno sa zamerali na súboje jednotlivcov. Systém súťaže zoraďoval plavcov podľa bodového výkonu v dvoch najlepších disciplínach.

Pod vedením trénera Michala Knihára klub reprezentovali Marián Dragúň a Alexandra Gálová.

Zlepšujúcu výkonnosť z predchádzajúcich podujatí potvrdil Marián Dragúň aj v Šamoríne na 50m a 100m prsia. „V oboch disciplínach nenašiel premožiteľa a získal dve zlaté medaile v tesných napínavých súbojoch. O kvalite jeho výkonov svedčí skutočnosť, že v celkovom hodnotení Slovenského pohára jednotlivcov mu patrí fantastické tretie miesto,“ informuje o úspechoch tréner Knihár.

Alexandra Gálová štartovala prvýkrát na týchto pretekoch v kategórií dospelých – open. Predstavila sa na 200m polohové preteky, 50m, 100m, 200m a 400m voľný spôsob. V silnej slovenskej konkurencii sa nestratila a obsadila umiestnenia od štvrtého po šieste miesto.

Plavcov čakajú o dva týždne preteky v Žiline kde bude klub reprezentovať Emma Schmelhaus, Szászová Miriama a Ema Szászová, Alexandra Gálová a Marian Dragúň. V Nový Zámkoch bude tiež klub reprezentovať aj Édes Alíz.

1.-3. apríla 2022 sa budú konať Majstrovstvá Slovenska žiakov, kde bude obhajovať titul majsterky Slovenska Emma Schmelhaus v prsiarskych disciplínach 50, 100, 200m prsia.

Žilina je zaradená do kalendára európskej plaveckej federácie, čo priláka na preteky kvalitných zahraničných pretekárov, nakoľko sa budú môcť plniť limity na MS a ME.

Našim plavcom a trénerovi gratulujeme.