Šport 2010. 10. 04.

Po desiatom kole stále na čele!

Futbalisti KFC Komárno sú na čele tabuľky aj po desiatok kole, v ktorom zdolali rozdielom troch gólov ViOn Zlaté Moravce ‘B’. Brankár Bilkó si už po štvrtý raz udržal čisté konto!

Začiatok zápasu sa niesol v atmosfére  smutnej udalosti. Deň pred zápasov vo veku 50 rokov umrel Karol Czanik starší, bývalý hráč, funkcionár a tréner prípravky do 10 rokov a jeho pamiatku sme si pripomenuli minútou ticha. Touto cestou chceme aj my zaželať úprimnú sústrasť pozostalým.

Liga sa však aj napriek tomu odohrať musela a naši chlapci poslali pánu Czanikovi do neba nádherný odkaz, ktorý ho iste potešil. Komárno, ktoré je v tomto ročníku prakticky neporaziteľné v úvodoch zápasov (z prvých 30 minút doterajšieho priebehu ligy má štatistiku 13:0) začalo zápas neobvykle vlažne, no ako čas postupoval, “fialky” sa dostávali do čoraz väčších príležitostí. V 23. minúte z toho napokon rezultoval gól Léránta, ktorý bravúrne prekonal hlavou brankára hostí.

Tlak našich pokračoval aj naďalej, búšili do súpera koľko sa len dalo a Nagy zvýšil na 2:0. V druhom polčase pokračovali Komárňanskí hráči v aktívnom futbale a bolo na čo pozerať. Tretí gól pridal István Uzola. Po tom sa už Komárno stiahlo a hralo viac zozadu, takže sa do konca zápasu nič vážnejšie nestalo. Diváci odchádzali spokojní, veď vďaka trojgólovej nádielke sme si udržali v tabuľke prvé miesto!

KFC Komárno – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)
Góly: 23. P. Léránt, 40. J. Nagy, 66 I. Uzola; 500 divákov


Výsledky 10. kola
Komárno – ViOn B/Volkovce 3 : 0
Štúrovo – Okoličná n/Ostrove 5 : 3
Sládkovičovo – Nový Život 2 : 0
Hurbanovo – Horná Kráľová 2 : 0
Levice – Veľký Meder 3 : 1
Šahy – Kolárovo 1 : 3
Veľké Lovce – Vrakúň 5 : 2
Šurany – Neded 0 : 1

Vyjadrite svoj názor