Kultúra 2023. 04. 28.

Počas Komárňanských dní vystúpi aj Inými slovami – mladá skupina z Bratislavy

INÝMI SLOVAMI je mladá slovenská popová kapela s rockovými a elektronickými prvkami, ktorých koncerty sú energické s chytľavými melódiami a lyrickými textami.

Mladá kapela má za sebou zaujímavý príbeh. Stretli sa totiž cez inzerát: Gitarista a spevák hľadajú bubeníka. Konštalácia hviezd bola v máji 2022 priaznivá a štyria chalani v pomerne rovnakom veku a citu k hudbe začali chrliť z rukáva vlastné sklady.

„Do Komárna sa ohromne tešíme, nakoľko je to náš prvý koncert na väčšom pódiu. Ja pochádzam priamo z Komárna, aj ked všetci sme v podstate zo Žitného ostrova, ale ironicky sme sa stretli a fungujeme v Bratislave. V súčasnosti nahrávame EP s názvom Vždy sa máš kam vrátiť,“ hovorí bubeník Tomáš Madleňák z Komárna.

Cieľom EP je vytvoriť odkaz, ktorý je priamou odpoveďou na dnešnú nihilistickú kultúru. „Ak sa s ňou vieme aspoň v niečom stotožniť, tak len v tom, že život nie je celkom fér. Neúnavne v sebe živíme nádej, že aj keď sme nedostali tie najlepšie karty, tak zahráme svoju osudovú hru najlepšie ako vieme.“

Vznik EP kapelu Inými slovami donútil zamyslieť sa aj nad crowdfundingovou kampaňou STARTLAB, ktorá dokáže výrazne pomôcť. Ako štyria nezávislí hudobníci si kúpu nástrojov, cestovanie, prenájom skúšobne, nahrávanie v štúdiu atď., hradia sami a pomoc by sa im jednoznačne zišla.

Každý čo ide našou cestou vie, že finančne to býva občas pekne na hrane, ale keď človek robí niečo rád, dokáže sa nad to hravo povzniesť. Práve preto naďalej všetok svoj voľný čas a peniaze investujeme do našej hudby.

Naladiť sa na koncert, ktorý sa bude konať 29.4. o 18:00 na Nádvorí Európy sa môžete aj prostredníctvom nasledovných skladieb:

Ďalšie sociálne siete skupiny Inými slovami:

https://www.facebook.com/INYMISLOVAMI

https://instagram.com/inymislovami_kapela?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://youtube.com/@inymislovami