Región 2012. 06. 29.

Pohreb zavraždených Rómov bol bez incidentov

Na cirkevný pohreb zavraždených sa prišlo rozlúčiť asi sto Rómov. Kvôli bezpečiu dnes mestskí policajti neslúžia, zastupujú ich štátni.

Príslušníci štátnej polície stáli v pozadí, pred pohrebom prezreli cintorín. Na bezpečnosť dohliadali aj kukláči, ktorí boli vzdialení asi 500 metrov. Počas pohrebu k žiadnemu incidentu nedošlo. Vražda sa stala 16. júna, keď príslušník Mestskej polície v Hurbanove zastrelil troch ľudí a dvoch zranil. Všetky obete boli z jednej rodiny. Manželku obete s poranením stehna prepustili na vlastnú žiadosť ešte minulý týždeň.

Strelec, ktorý bol mestským policajtom v Hurbanove a pochádza z obce Svätý Peter, prišiel na aute – mimo služby – pred dom na Komárňanskej ulici, v ktorom žijú dve rómske rodiny a začal strieľať. Páchateľ vo veku 51 rokov, ktorý je za svoj čin vo väzbe, môže ostať za mrežami do konca života. Bol policajtom 20 rokov a strieľal vojenskou zbraňou českej výroby, ktorú mal v nelegálnej držbe. Motív vraždy je naďalej neznámy.

Podľa hovorkyne komárňanskej nemocnice Marty Csergeovej stav pacienta s prestrelenými pľúcami je stabilizovaný, ale naďalej vážny. “Ak nedôjde k zhoršeniu stavu, pacient po dvoch týždňoch môže ísť do domácej liečby, ktorá bude pokračovať ďalších šesť až osem týždňov,” uviedla.

TEXT: TASR
FOTO: Mária Pietová, SITA 

Vyjadrite svoj názor