Ľudia 2023. 02. 14.

Policajti z Bátorových Kosíh zachránili muža z horiaceho domu

Policajný prezident Štefan Hamran, minister vnútra Roman SR Mikulec a  viceprezident PZ SR Damián Imre v utorok 14. februára ocenili dvoch príslušníkov Policajného zboru, ktorí zachránili v januári tohto roku v obci Gbelce život muža pri požiari rodinného domu.

Ocenení por. Robert Laczó a ppráp. Erik Švejcha z Obvodného oddelenia Policajného zboru Bátorove Kosihy boli vyslaní k požiaru rodinného domu 11. januára tohto roku vo večerných hodinách.

„V horiacom dome sa nachádzal muž, ktorý bol v dôsledku splodín dymu značne dezorientovaný a odmietal opustiť svoje bydlisko. Policajti muža odviedli do bezpečia, následne do niekoľkých minút interiér domu vzplanul,“ informujú na facebookovej stránke Polícia Slovenskej republiky.

Podľa svedkov požiaru sa v dome mala nachádzať aj plynová bomba, ktorá mohla každú chvíľu vybuchnúť. Ocenená policajná hliadka operatívne zabezpečila vonkajší priestor a susedné obydlia a obyvateľov požiadala, aby sa z priestoru vzdialili. Mužovi bola privolaná rýchla zdravotná pomoc a prevezený bol do nemocnice v Nových Zámkoch.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky