Región 2022. 09. 07.

Policajti z Komárna prenasledovali podozrivé auto. Na jeho zastavenie použili zbraň

Komárňanská (SK) polícia prenasledovala v skorých ranných hodinách 6. septembra auto plné ilegálnych imigrantov z Komárna do Veľkého Medera. Polícia bola v nebezpečnej situácii. Imigranti boli zajatí – vodič je stále na úteku.

Hliadka Obvodného oddelenia PZ v Komárne vykonávala službu na Monoštorskom moste v Komárne, s cieľom zamedziť nelegálnej migrácii a dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

„Krátko pred štvrtou hodinou nadránom chceli skontrolovať prechádzajúci VW Touran s evidenčným číslom Českej republiky. Jeho vodič na dávané znamenie policajtom nezastavil a pokračoval v jazde. To ho už však „sprevádzali“ naši kolegovia, ktorí ho niekoľkokrát vyzývali na zastavenie,“ informuje Facebboková stránka Polícia SR – Nitriansky kraj.

Vodič však na vizuálne výzvy nereagoval a pokračoval v ceste až do Veľkého Medera v okrese Dunajská Streda. Tu vodič pravdepodobne stratil orientáciu, odbočil na parkovisko a zostal stáť medzi zaparkovanými autami. Policajt vyzýval vodiča, aby vystúpil z vozidla, pričom svoju výzvu duplikoval a použil aj hrozbu použitia zbrane.

Vodič však došliapol na plyn a auto obrátil proti členom hliadky. Vzápätí však začal cúvať a narazil do zaparkovaných áut, kde stálo aj služobné vozidlo polície. Hneď na to sa vodič prudko pohol dopredu a policajti sa rozhodli na jeho zastavenie použiť služobnú zbraň, pričom mierili na pneumatiky. Vozidlo však aj tak pokračovalo smerom do obce, kde sa im stratilo z dohľadu.

Následne sa policajtom podarilo nájsť pri ceste postupne päť osôb, občanov Sýrie. Prenasledované vozidlo bolo vyhľadané neskôr v obci Veľký Meder. Po jeho vodičovi pátrame. Prípadom sa ďalej zaoberá Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj