Šport 2016. 10. 31.

Porazili sme lídra z Košíc!

V nedeľnom kole sme na domácej palubovke privítali družstvo VK KDS ŠPORT KOŠICE, ktoré v doterajšom priebehu extraligy nenašlo premožiteľa. Stalo sa tak až v Komárne a na našu veľkú radosť a aj na radosť početnej a výbornej diváckej kulisy sme vyhrali presvedčivo 3:0 na sety.

Extraliga mužov – 6. kolo:

VK Spartak UJS Komárno – VK KDS Šport Košice  3:0 (19, 15, 22)
Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Andrejčák, Sarka
Komárno: Stefanovič 4, Hrušík 5, M. Hukel 8, Ilič 13, Halanda 10, Demčák 6, liberá Pápai a Tokár (Perovič 6). Tréner: D. Oravec.
Košice: Bališin 1, Kasperkevič 1, Jakubov 10, Kríž 2, Lamanec 5, M. Sopko ml. 10, libero Vitko (Smolej 3, Šompľak 0, Labik 3, Šimoňak 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Komárno začalo proti doposiaľ neporazenému tímu z Košíc dobre a rýchlo si vytvorilo náskok 3:1, ktorý si udržalo až do stavu 10:8, keď hostia vyrovnali, no domáci opäť odskočili na 14:10 a neskôr aj na 19:14. Vyzeralo to na jasnú záležitosť, avšak Košice znížili na 20:19, po päť bodov Komárna dalo jasne najavo, koho bude prvý set.
V druhom sete najprv Košice len doťahovali, ale za stavu 5:5 sa Komárnu podaril prvý únik na 8:5. Podobne však odpovedali aj hostia, ktorí otočili a vyhrávali 9:8. Kvalitné podanie domácich však opäť znamenalo obrat na 15:9, čo bolo v tomto sete kľúčové. Zverenci Daniela Oravca ovládli úplne aj tento set, vedeniu 19:10 im dopomohli v tejto fáze aj skvelé bloky a bolo jasné, že Košice proti domácim neuspejú ani v tomto sete.
Tretie dejstvo začali podľa svojich predstáv konečne aj Košičania. Oddychový čas domácich musel prísť pri stave 3:6 a hostia vyhrávali aj 10:6. Na podanie sa však dostal Štefanovič a jeho zásluhou sa išlo na technický oddychový čas už za vedenia Komárna 12:10. Košice síce vyrovnali na 12:12, tri bloky za sebou však v ďalšej fáze duelu znamenali domáce vedenie 17:13. Následne sa domáci dostali do vedenia 20:15 a aj keď hostia bojovali, znížili na 19:21, Komárno v gradujúcej atmosfére využilo svoj tretí mečbal a postarali sa o to, že všetky body zostali v Komárne a Košice prvýkrát v sezóne odchádzajú z extraligového duelu naprázdno.
Povedali po zápase:
Daniel Oravec, tréner Komárna: „V prvých dvoch setoch sme boli jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach, boli sme dobre takticky pripravení. Dobre sme podávali, prihrávali a útočili, čoho výsledkom bolo naše vedenie 2:0 na sety. V treťom sete možno strata koncentrácie mala za následok, že sme horšie prihrávali a robili sme veľa chýb v útočnej činnosti. Od polovice setu sme sa na nich však dotiahli a zvýšenou bojovnosťou sme vyhrali aj tretí set, čím zároveň aj zápas. Sme spokojní s troma bodmi a verím, že sa nám podarí dobre pripraviť na budúci víkend a ťažký dvojzápas.“
Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Dnes som svoje mužstvo nespoznával, podali sme veľmi zlý výkon. Komárno však hrali dobre a sústredili sa na každú hernú činnosť a bolo na domácich badať odhodlanie proti nám vyhrať. Každý z hráčov Komárna mal ďaleko lepšie podanie ako my a to bolo základom úspechu. Hoci sme sa v každom sete dokázali priblížiť k súperovi, vzápätí sme kontakt stratili, viera a odhodlanie nám chýbali, čo ma prekvapilo. Pre mňa bol dosť zlý výkričník to, že sme nehrali do poslednej lopty a dychu. To ma dosť sklamalo, ale na druhej strane treba povedať, že Komárno dnes zahralo veľmi dobrý volejbal.“

Hoci predzápasové prognózy mierne favorizovali hostí z Košíc, samotný zápas jasne ukázal, že s Komárnom treba počítať! Výborne nám vychádzali všetky herné činnosti a niet nad lepšiu pozvánku na ďalšie zápasy, ako skvelá atmosféra v komárňanskej športovej hale počas stretnutia s Košicami. Veríme, že budúcu nedeľu nás do haly príde ešte viac a naši volejbalisti sa opäť raz budú snažiť o skvelý volejbalový zážitok. Komárno, do toho!

Najbližšie zápasy Komárna v extralige mužov:
Sobota, 5.novembra o 17.00 hodine: VK MIRAD PU Prešov – VK Spartak UJS Komárno
Nedeľa, 6.novembra o 17.00 hodine: VK Spartak UJS Komárno – VKP Vystrina SPU Nitra