Šport 2011. 02. 07.

Premiérové body vodnopólistov v najvyššej súťaži

Komárno uchmatlo Žiline dva body a zachováva si šancu na udržanie sa v súťaži.

Prvé body až v druhej polovici, no nádej tu je
V nedeľňajšej predohrávke 8. kola EMM extraligy uspeli hráči KVP Komárno, keď v domácom prostredí vyhrali nad KPŠ Nereus Žilina 6:4 a pripísali si na svoje konto premiérové body v tejto sezóne. O tri góly víťazného kolektívu sa postaral Fazekas, po jednom pridali Pintér, Kedro a Várady. Za neúspešných Žilinčanov strieľali góly Zachar (2), Cachovan a Bielik. Keďže predposlední Žilinčania mali tiež pred zápasom iba dva body (práve zo zápasu s Komárnom), toto víťazstvo bolo z pohľadu vývoja situácie na chvoste tabuľky jeden z rozhodujúcich.

KVP Komárno – KPŠ Nereus Žilina 6:4 (0:1, 1:1, 2:0, 3:2) – hralo sa v Komárome

Poz. Tím Zápasy Body
1 ČH Hornets Košice 7 14
2 Akademik Košice 7 11
3 Slávia UK Bratislava 7 11
4 TOZAN Topoľčany 7 8
5 ŠKP Košice 7 6
6 KVP NCHZ Nováky 7 4
7 KPŠ NEREUS Žilina 8 2
8 KVP Komárno 8 2

Súťaž vodnopólistov sa hrá na 14 kôl, počas ktorých sa systémom každý s každým stretne dva krát. Po tom sa rozdelí tabuľka na dve časti a tímy na miestach 5 až 8 bojujú o udržanie sa v súťaži. Posledný tím potom hrá barážový dvojzápas s najúspešnejším tímom z prvoligistov.

Im to bolo jasné
Tréner komárňanského vodnopólového klubu Ondrej Gajdáč už pred sezónou vedel, že sa jeho hráči nebudú biť o vysoké priečky„Už na začiatku sme do extraligy vstupovali s tým, že to nebudeme mať ľahké. Máme veľmi mladý tím a chlapci len pomaly získavajú cenné skúsenosti. Proti sebe máme náročných súperov a vysoko prehrávame. Samotní chlapci už pred sezónou vedeli, že od ostatných súperov budú dostávať veľa gólov a bude veľmi náročné získať čo i len bod,“ povedal pre portál Mokrá lopta tréner Gajdáč a dodal, že ovocie svojej práce budú v klube zbierať zrejme až o niekoľko rokov, keďže sa zameriavajú hlavne na výchovu mládeže.

TEXT: Tomáš Kottra