Mesto 2011. 07. 14.

Pri Komárne kôň odvliekol päťročného chlapčeka

Zviera s vlečkou, na ktorej bolo dieťa, zmizlo z dohľadu ešte včera. Dnes ráno sa kôň vrátil bez chlapca.

Trochu kuriózna dráma sa odohrala v Modranoch v okrese Komárno, keď splašený kôň ‘uniesol’ päťročného chlapca. Kôň sa splašil včera vo večerných hodinách, keď viezol na vlečke muža a jeho päťročného  syna. Otec z vlečky vypadol a vtedy sa mal kôň splašiť a syna odvliecť na neznáme miesto. Večer a aj v noci po nich pátrala polícia a aj veľká časť dediny.

Kôň sa napokon dnes ráno k rodine vrátil, no bez chlapca. Polícia tak pokračovala v pátraní a zapojila doň aj vrtuľník. Pred 10:00 napokon prišla radostná správa – policajný psovod chlapca našiel. “Do pátrania po chlapcovi sme zapojili aj všetkých, ktorí pracujú na aktivačných prácach,” povedal pre Čas.sk starosta Modran Štefan Édes. “Nechápeme, čo robil otec s koňom a chlapcom neskoro večer mimo dediny,” dodal starosta.

Oficiálna správa SITA:  Polícia našla nezvestného 5-ročného chlapca, ktorý sa stratil svojmu otcovi po tom, ako sa mu splašil kôň na povoze. Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, obyvateľ Modrian v okrese Komárno oznámil polícii, že sa mu pri ceste z Moče do Modrian splašil kôň v povoze a na voze zostal jeho syn. Polícia vyslala na miesto hliadky a do pátrania zapojili aj policajtov mimo služby. Na poliach medzi Modranmi a Močou pátralo po chlapcovi 50 policajtov a niekoľko miestnych obyvateľov. V pátraní pomáhal aj vrtuľník s termovíziou. Ráno o 7:00 našli policajti pri ihrisku v Modranoch konský povoz, ale bez chlapca. Krátko po 10:00 chlapca našiel policajný pes vo viniciach neďaleko Moče. Jeho otec si ho prevzal a absolvuje s ním lekársku prehliadku.

ZDROJ: čas.sk
FOTO: Ilustračné

Vyjadrite svoj názor