Región 2011. 01. 12.

Priemyselná zóna v Chotíne nebude

Na dnešnom zasadnutí tak rozhodla vláda SR. Zrušila totiž rozhodnutie predchádzajúceho kabinetu, ktoré bolo prijaté na výjazdovom zasadnutí v Komárne v novembri 2009.

Ešte bývalá vláda Roberta Fica sa na svojich výjazdových rokovaniach okrem iného zaviazala poskytnúť súčinnosť pri príprave priemyselnej zóny v lokalite Chotín pri Komárne. Ministerstvo hospodárstva SR pod súčasným vedením ministra Juraja Miškova (SaS) však už s podporou niekoľkých podobných projektov nepočíta a rezort hospodárstva predložil do pripomienkového konania materiál, v ktorom žiada vládu o zrušenie niektorých pridelených úloh medzi ktorými sú aj podporu projektu výstavby priemyselného parku v Chotíne.

Ministerstvo odôvodňuje svoje kroky nedostatkom finančných prostriedkov. “Splnenie predmetných úloh nie je možné zabezpečiť z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov štátneho rozpočtu v kapitole Ministerstva hospodárstva SR,“ zdôvodnil rezort hospodárstva, podľa ktorého tieto úlohy pridelené počas bývalej vlády Roberta Fica sú v súčasnosti bezpredmetné.

Postoj k výstavbe priemyselných parkov na Slovensku chce zmeniť aj Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) pod vedením staronového šéfa Róberta Šimončiča. Podľa neho je potrebné najprv nájsť investora a až potom vytvoriť pre neho konkrétnu lokalitu. “Urobiť výstavbu alebo revitalizáciu parkov ako oddelenú oblasť, nie je celkom podľa mňa vhodný prístup. Asi nebude jednoduché začať od parkov a potom hľadať investorov. Musíme hľadať najprv investorov, a až potom sa pozerať na lokality,“ povedal začiatkom decembra v rozhovore pre agentúru SITA Šimončič.