Región 2013. 08. 09.

Prievozu v Kravanoch sa zatiaľ na Dunaji nedarí

Na slovensko-maďarskom úseku Dunaja sa jedinému prievozu nedarí. Počas turistickej sezóny medzi obcou Kravany nad Dunajom v okrese Komárno a maďarským mestom Lábatlan mal premávať prievoz už od začiatku leta.

Foto: Ilustračné, TASR/Pavel Neubauer
Foto: Ilustračné, TASR/Pavel Neubauer

Na rozdiel od kompy, prievoz medzi Kravanmi a Lábatlanom je schopný prevádzky. „Na slovenskej strane sú všetky povolenia vybavené, na maďarskej strane zo šiestich dokladov chýbajú ešte stále dva,“ povedal pre TASR starosta obce Gabriel Duka s tým, že obyvatelia na obidvoch stranách Dunaja dúfali, že počas dovolenkovej sezóny sa podarí zabezpečiť pravidelnú premávku. „Asi budeme musieť počkať ešte pár týždňov,“ pokračoval Duka. Dodal, že pre ľudí tento dopravný prostriedok môže znamenať okrem turistiky aj ďalšie pracovné príležitosti.

V rámci cezhraničnej spolupráce obnovili jednu malú loď, vytvorili pristávacie možnosti a parkovisko. Celá investícia, v značnej miere z eurofondov, stála 783.000 eur. „Žiaľ, povolenia na prevádzku meškajú,“ zdôraznil. Podotkol, že prievoz bude prevádzkovať slovenská strana, konkrétne Duna – Color, s.r.o. Ceny cestovných lístkov budú celkom prijateľné.