Mesto 2011. 11. 03.

Primátor mesta odmieta obvinenia týždenníka Delta

Primátor mesta Komárno Anton Marek odmietol dnes na tlačovej besede obvinenia regionálneho týždenníka Delta, ktoré sa nezakladajú na pravde a dezinformujú.

Dcéra poslanca
Komárno si pýtalo právne rady vo viacerých sporných prípadoch od advokátky Alexandri Kotrecovej. 28 ročná právnička je vedúcou bratislavskej advokátskej kancelárie, a tiež dcérou člena strany SNS, Vladimíra Čečota.

Poslanci za Most-Híd a niektorí nezávislí pritom na mestskom zastupiteľstve kritizovali aj politickú príslušnosť otca mladej advokátky, pre jasný postoj strany k menšinám. Okrem toho je problémom aj to, že kancelária pani Kotrecovej vykonáva pre mesto také úkony a disponuje takými dokumentami, ktoré nie sú právne prístupné. “Budeme si za veľa peňazí pýtať rady od takej advokátskej kancelárie, ktorá sama porušuje zákony?” pýtali sa viacerí poslanci Mostu. Mesto bratislavskej kancelárii má vyplácať odmeny mesačne vo výške asi 2 000€, doteraz dostala vyplatených za mesiace máj až september 20 000€.

Marek sa bráni
Špekulácie o tom, aká politická strana je v pozadí, sú podľa Antona Mareka zbytočné. “Pociťujeme, že sa blížia voľby a uverejňujú sa politické vyhlásenia,” konštatoval Marek s tým, že určitá časť miestnych poslancov napadla prostredníctvom tlače jeho rozhodnutie o spolupráci s istou advokátskou kanceláriou. “Je zbytočné hľadať súvislosť, prečo je právnik mimo mesta. Odpoveď je jednoduchá. Hľadali sme nezávislú advokátsku kanceláriu,” konštatoval.

“Predošlé vedenie prepustilo právnika a keď nový primátor nastúpil do funkcie, bolo na mestskom úrade veľa nedoriešených vecí, tak potreboval právnu pomoc,” uviedol na tlačovej besede István Pásztor. Dodal, že išlo hlavne o vymáhanie pohľadávok a nedokončené právne spory. “Keby bola oslovená aj druhá strana, predišli by sme nedorozumeniam a škandalóznym vyhláseniam,” podčiarkol Pásztor.

Vyjadrite svoj názor