Šport 2016. 10. 24.

Proti Myjave úspešne, v Prievidzi prvá prehra!

Komárňanskí volejbalisti sa vo víkendovom dvojzápase predstavili domácim fanúšikom, ktorí sa spolu s nimi mohli tešiť z cenného víťazstva nad bojovnou Prievidzou, aby sme v nedeľnom druhom zápase cestovali na Hornú Nitru, kde nám však ruže nekvitli a proti legionármi nabitému tímu sme podľahli prvýkrát v tejto sezóne.

3.kolo extraligy mužov:
VK Spartak UJS Komárno – TJ Spartak Myjava 3:1 (-18, 16, 21, 23)
99 min, rozhodovali: Pivarček a Sarka
Najviac bodov: Ilič 27 – Katona 20
Už prvý set naznačil, že hostia neprišli do Komárna predať svoju kožu lacno. Mimoriadne vyrovnaný úvodný set bol až do stavu 17:17. Dovtedy si žiadne mužstvo nevytvorilo viac ako jednobodový náskok. Až potom sa to podarilo ako prvým Myjavčanom a pri vedení 21:17 si už nenechali ujsť prvý set a využili hneď svoj prvý setbal.
V druhom sete bol pre domácich cieľ jasný. Čo najskôr si vytvoriť náskok. A stalo sa. Komárno viedlo 6:3 a pri technickom oddychovom čase to bolo už 12:6 a nepomáhali ani time-outy hostí. Domáci viedli už 18:9 a 20:10, preto nebolo pochýb o zaslúženom vyústení konca druhého dejstva.
S Komárnom to v úvode tretieho setu nevyzeralo dobre, keď prehrávalo 1:4, ale včas zabralo a vyrovnalo na 5:5. Potom sa dostal na podanie Ilič a domáci urobili dôležitý krok k získaniu tejto časti hry. Jeho tím zvýšil na 11:6 a tento mierny náskok si domáci udržali 18:14. Myjava potom stiahla na 18:20, ale pevnejšie nervy v závere setu mali predsa len domáci a ujali sa aj vedenia v stretnutí.
Myjava zachytila začiatok štvrtého setu a vyhrávala 7:3 a neskôr aj 10:5. Pri technickom oddychovom čase bol stav 7:12 z pohľadu domácich, no pri podaní Pěluchu sa podarilo domácim vyrovnať na 12:12 a boli opäť v hre. Bojovní Myjavčania však zbrane neskladali a v koncovke setu sa dostali do opätovného vedenia 20:17 a aj 21:18. K podaniu sa však dostal opäť Ilič a senzačným spôsobom Komárno vyrovnalo na 22:22. Podanie domácim fungovalo aj v závere a tak Komárno využilo svoj druhý mečbal a vo vybičovanej atmosfére si VK Spartak UJS Komárno ustrážil doma všetky body.
Povedali po zápase:
Daniel Oravec (tréner  VK Spartak UJS Komárno): „V prvom sete sme sa hľadali, nastúpili aj dvaja hráči, ktorí dlho nehrali. Pozitívom dnešného zápasu je náš univerzál Ilič, ktorý verím, že sa pomaly dostane do hry. Vidno, že mal mesačnú pauzu, ale myslím, že svoj výkon bude neustále zlepšovať. V určitých fázach to ukázal už v tomto stretnutí. Myjava hrala bojovne, nemala čo stratiť, stratiť sme moli iba my. Dnešné víťazstvo sme vydreli, chýbal nám Hukel, no tento zápas je už za nami a my sa musíme čo najlepšie pripraviť na ďalší zápas proti Prievidzi.“
Ľuboslav Šalata (tréner TJ Spartak Myjava): „V prvom sete sa nám darilo aj pri našej horšej prihrávke, presadili sme sa aj v obrane a aj v protiútoku. Po dobrej hre sme ho preto získali. V druhom sete sme nezachytili úvod a domáci hrali o poznanie aktívnejšie na servise a my sme mali problémy s prihrávkou. My sme neboli nebezpeční pri podaní a hneď na začiatku sme prehrali niekoľko dlhých výmen, ktoré naštartovali súpera k zlepšenému výkonu. V treťom sete spravil rozdiel medzi súpermi Ilič. Za stavu 6:6 išiel na servis a táto pasáž skončila pre domácich 12:6 a to bol rozhodujúci moment celého setu. Mrzí nás vedenie v koncovke štvrtého setu, kde sme mohli zápas doviesť do tajbrejku, ale bohužiaľ sme nevyužili vedenie 20:17 a 22:19. Tento set mal patriť nám. Je na čom pracovať, dnes sme opäť spravili niekoľko chýb v medzihrách, niekedy sme boli uponáhľaní a zbrklí, ale aj napriek tomu sme tu dnes mohli dosiahnuť aj lepší výsledok. “

4.kolo extraligy mužov:
VK Prievidza – VK Spartak UJS Komárno 3:0 (14, 20, 21)
71 min, rozhodovali: Vaško a M. Novotný, 400 divákov.
Najviac bodov: Sorokins 18 – Ilič 14
Nový tím Prievidze pokračoval aj v treťom zápase výborne. V prvom sete nedovolil hosťom z Komárna nič a exhibícia skončila 25:14. V druhom sa Komárno pozbieralo a  domácim kládlo odpor do stavu 7:7, potom už prevzali set do svojich rúk Prievidžania. Tretí set bol naopak do stavu 17:17 v réžii Komárna. V dramatickom závere mali lepšie nervy domáci a set a zápas vyhrali
Roman Kašša, tréner Prievidze: „Pristúpili sme k zápasu zodpovedne, čakal nás ťažký súper. V prvom sete sme sa do nich opreli, mali za sebou včerajší zápas. V druhom sete sa začal hrať vyrovnaný volejbal, v treťom nás Majo Hrušík potrápil podaním a až v závere sme sa zlepšenou hrou v poli dotiahli a set a zápas vyhrali.“
Daniel Oravec, tréner Komárna: „Vedeli sme, že Prievidza má výborne vyskladané družstvo na všetkých pozíciách prakticky bez slabiny. Ak sme chceli hrať s nimi vyrovnanú partiu musíme byť agresívni na podaní…, bohužiaľ to od prvého setu nešlo, v druhom to bolo lepšie a až v treťom sa nám to darilo, boli sme dlho na koni.. Bohužiaľ sa to zlomilo na drobnostiach, na menšej agresivite.. Boli jednoznačne lepší, ale nepovedali sme ešte posledné slovo…“

Cez víkend sme sa opäť mohli presvedčiť, aká volejbalová kvalita nás v tejto sezóne čaká. Extraliga je silná a prakticky každý môže poraziť každého. Domáci súboj proti Myjave bol tiež náročný a o tom prievidzskom ani nehovoriac. Aj napriek prehre v Prievidzi sme však v tomto dueli mali aj svetlé momenty, ktoré v ďalších zápasoch zaiste zúročíme. Veď liga je dlhá, naše mužstvo sa zohráva a veríme a vieme, že to bude stále len a len lepšie. Po mesačnej prestávke sa totiž k tímu pripjila opora Ilič, ktorý sa v súťažných zápasoch musí ešte viac zohrať s kolektívom. Máme na to celý týždeň, aby sme sa dobre pripravili na víkend, ktorý bude opäť náročný. Hoci nás čaká len jeden súper, avšak mimoriadne kvalitný. Príde tím VK KDŠ Šport Košice, ktorý zatiaľ neprehral. A pozor – hráme v nedeľu od 17.00 hodine doma! Určite príďte a podporte našich chalanov! Komárno, do toho!