Mesto 2015. 01. 09.

Prvé bábätká majú už aj Hurbanovo a Kolárovo

Primátori z Komárna, Hurbanova a Kolárova gratulovali prvým novorodencom.

Primátori z Komárna, Hurbanova a Kolárova v týchto dňoch prišli do Všeobecnej nemocnice Komárno, gratulovať a popriať zdravie, šťastie, lásky a rodinnej pohody prvým trom novorodencom v roku 2015. Malej Simonke S. a jej mamičke Michaele G., ktorá sa narodila 1. januára o 19:55 hodine s pôrodnou váhou 3900 gramov a 49 centimetrov, osobne zagratuloval primátor Komárna Ing. László Stubendek a odovzdal mamičke kyticu a poukážku mestského úradu v hodnote 500 eur.

V nedeľu 4.januára sa o 13:10 hodine narodila Gréta Ő., prvá tohtoročná občianka Kolárova, s pôrodnou váhou 3150 gramov a 49 centimetrov. Malej Grétke a jej mamičke Silvii M. pogratulovala viceprimátorka Kolárova Ing. Beáta Koczkás. Prvým tohtoročným novorodencom komárňanskej nemocnice z Hurbanova sa stal malý Richard L., ktorý sa narodil 5. januára o 5:10 hodine s pôrodnou váhou 3450 gramov a 51 centimetrov. Všetko dobré popriala malému Riškovi a jeho mamičke Manuele L. primátorka Hurbanova Mgr. Ildikó Basternáková.

V minulom roku priviedli na svet zdravotníci komárňanskej nemocnice celkom 819 detí, čím počet pôrodov oproti roku 2013 vzrástol o 67 bábätiek. Medzi novorodencami bolo 432 chlapčekov a 387 dievčatiek, dvojičiek bolo 5. Dlhodobá spokojnosť mamičiek sa odzrkadľuje aj v každoročnom náraste počtu pôrodov. V roku 2014 sa na gynekologicko-pôrodníckom oddelení narodilo 819 detí, zatiaľ čo v roku 2013 ich bolo len 756. „V mene vedenia nemocnice sa chcem poďakovať nielen všetkým mamičkám, ktoré si vybrali našu nemocnicu, ale aj celému kolektívu gynekologicko-pôrodníckemu a novorodeneckého oddelenia, ktorí má najväčšiu zásluhu na spokojnosti pacientiek,“ uviedol riaditeľ nemocnice, Mgr. Viktor Dudáš a dodal, že nemocnica má v pláne aj naďalej vylepšovať poskytované služby a podmienky na oddelení.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Komárne v roku 2001 ako prvé oddelenie v nitrianskom kraji povolilo prítomnosť otecka pri pôrode. Dnes si môže budúca mamička okrem prítomnosti blízkej osoby pri pôrode vybrať z rady služieb, vďaka ktorým bude príchod jej potomka nielen krásny a bezbolestný.