Región 2018. 08. 23.

RegioJet prepravil v 1. polroku medzi Bratislavou a Komárnom 1,7 mil. ľudí

Súkromný dopravca RegioJet prepravil vo vlakoch medzi Bratislavou a Komárnom za prvý polrok tohto roka 1,7 milióna cestujúcich. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to podľa koordinátora PR a komunikácie spoločnosti Martina Žarnovického znamenalo nárast o 18 %. Za prvých šesť mesiacov minulého roka totiž dopravca prepravil vo vlakoch na tejto trase 1,4 milióna ľudí.

      „Najväčší nárast počtu cestujúcich zaznamenal súkromný dopravca od apríla, keď vstúpil do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji,“ priblížil Žarnovický. Vlakmi RegioJetu je odvtedy možné cestovať aj s električenkami a bežnými lístkami na mestskú hromadnú dopravu.

Zároveň sa tieto vlakové spoje stali podľa Žarnovického na území Bratislavy ďalším prostriedkom mestskej hromadnej dopravy. RegioJet súčasne v spolupráci s ministerstvom dopravy zvýšil počas roka počet spojov premávajúcich cez poobedné špičky. Vlaky odvtedy premávajú ráno a aj poobede pravidelne trikrát za hodinu.

„Na najvyťaženejší ranný vlak s odchodom o 6.15 h z Dunajskej Stredy do Bratislavy začal dopravca nasadzovať veľkokapacitnú súpravu, zloženú až z troch jednotiek typu Talent, ktorá dokáže do hlavného mesta priviezť 939 cestujúcich súčasne,“ doplnil Žarnovický.

Dopravca by chcel podľa jeho slov pokračovať v posilňovaní vlakov aj v druhej polovici roka 2018 a vedie preto rokovania s objednávateľom dopravných výkonov – Ministerstvom dopravy a výstavby SR.

„Ďalší výrazný nárast očakáva RegioJet v súvislosti s výstavbou obchvatu Bratislavy, počas ktorej sa dopravná situácia na južnom Slovensku a v hlavnom meste ešte viac zhorší,“ upozornil Žarnovický. Dopravca vypravuje vlaky na tejto trati od roku 2012.

(tasr)