Šport 2016. 06. 09.

Rozhodca bol na Komárňanov papuča, vylúčil troch, KFC však vyhralo

Arbiter Patrik Papuča prevetral v poslednom kole Tipos III. ligy západ všetky svoje karty a na letnú prestávku odchádza spokojný. V zápase, v ktorom prakticky o nič nešlo, udelil osem žltých a dve červené karty. Celkovo vylúčil troch hráčov – všetkých na strane KFC Komárno.

„Neviem aký je štýl tohto arbitra, no mne sa nezdali tie zákroky natoľko vážne, aby udeľoval toľko kariet,“ hovorí viceprezident klubu KFC Komárno Vojtech Szüllő. Podľa neho už v poslednom kole Komárňanom o nič nešlo, keďže cieľ záchrany splnili vo veľkom predstihu a dokonca ho zásadne aj prekonali. Po 32 kolách je Komárno na solídnej ôsmej priečke s iba päťbodovou stratou na piatu Nemšovú. V dohrávkach ešte môžu KFC predbehnúť Veľké Ludince.

Zaujímavý zápas plný kartónu podľa viceprezidenta nijak neovplyvní vzťahy medzi klubmi. „Medzi funcionármi, hráčmi a ani trénermi nie sú žiadne neboli a verím, že ani nebudú žiadne spory. Naši chalani si chceli skôr dobre zahrať, škoda že to dopadlo takto. Napríklad akcia a faul z 15. minúty by si podľa mňa skôr zaslúžila pohovor od rozhodcu. Nie je to ale na mne, rozhodol sa tak, ako sa rozhodol,“ uzavrel V. Szüllő s tým, že sa k situácii neplánujú vracať, ani vyvodzovať dôsledky.

Komárňania napriek veľkej oslabovke neprehrali, tri body zariadil ešte v prvom polčase vlastencom hráč DAC Matej Slávik. Následné obliehanie brány KFC už žiadne góly neprinieslo.

Napriek tomu, že KFC už oficálne sezónu uzatvorilo, v sobotu sa na tunajšom štadióne chystá veľká slávnosť – priateľský zápas KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava. Termín stretnutia presunuli fukcionári po vzájomnej dohode na 16:00, aby si každý mohol po ňom pozrieť aj výkop slovenskej futbalovej reprezentácie na ME vo Francúzsku.