Šport 2010. 12. 14.

Rozhodcovia už neštrajkujú!

Extraliga sa rozbieha, basketbalisti sa vrátia do súťažnej atmosféry už zajtra!

V športovej hale Dukla na Štiavničkách sa v pondelok od 17.00 h stretli zástupcovia výkonných výborov SBA, Združenia mužských i ženských basketbalových klubov (ZMBK a ZŽBK), Združenia rozhodcov SBA, sekcie Extraligy mužov ZMBK a sekcie Extraligy žien ZŽBK, Združenia trénerov a sekretár ZMBK/ZŽBK. Rokovania priniesli úspech!

Problémy s platmi rozhodcov, ktorí sa pre chýbajúce odmeny za októbrové odpískané zápasy rozhodli štrajkovať, sa naoko končia. Zatiaľ nie je známe, aké konkrétne výsledky prinieslo včerajšie rokovanie, keďže na SBA sa chystá audit a dúfajme aj vyvodenie zodpovednosti. V prvom bode sa dámy a páni dohodli na tom najdôležitejšom – že sa mužská basketbalová súťaž rozbehne už túto stredu!

Problém zatiaľ zažehnaný
Spýtali sme sa na výsledky včerajšieho stretnutia pána Paulíka. Ten nám potvrdil, že sa účastníci stretnutia dohodli aj na tom, že sa avizovaný Slovenský pohár neuskutoční a miesto neho sa v prvom februárovom týždni dve kolá, ktoré boli z dôvodu štrajku rozhodcov odložené. SBA by naň musela  vynaložiť ďalšie finančné prostriedky a tak sa situácia aspoň trochu zjemní. Problémom je aj zablokovaný bankový účet SBA, na ktorý kluby doteraz posielali peniaze na platy rozhodcom. Tie kluby platia vždy vopred. “Prvú splátku sme posielali v júni vstupom do súťaže, druhú v októbri do konca januára.” Ďalšie platby sa budú realizovať už na iný účet, dôvera všetkých klubov voči basketbalovej asociácii je však zrejme “na bode mrazu”, ak vôbec nejaká ostala.

Nová hala sa predsa len dočká už v tomto kalendárnom roku
Komárňanský basketbalový klub stretlo niekoľko smolných momentov.  Prvým bola oneskorená a predlžujúca sa rekonštrukcia športovej haly. To spôsobilo odliv množstva financií, ktoré klub spotreboval na presun na zápasy i prenájom paluboviek v cudzích mestách. A keď už bola hala pripravená, štrajkovať sa rozhodli rozhodcovia, takže sa opäť nehralo.

“Tešíme sa na domáci zápas.” potvrdil so značnou radosťou v hlase manažér mužstva Komárna Jozef Paulík. A my tiež! Túto stredu naši chlapci cestujú do Svitu, v sobotu sa odohrá Súboj hviezd medzi východom a západom slovenskej Extraligy a už o týždeň v stredu 22. decembra očakávame ‘napakovanú’ športovú halu v Komárne na súboj s bratislavským Interom! Na ten podľa našich informácii bude môcť docestovať aj viacero fanúšikov-študentov, ktorí sa zo zahraničia vracajú do Komárna na sviatky a doteraz nemali možnosť vidieť ani jeden zápas.

Komárno do toho!

Najbližsí program Extraligy:
23.kolo, 15.12.2010: BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno
24.kolo, 22.12.2010: MBK Rieker Komárno – BK Inter Bratislava
25.kolo, 29.12.2010: Astrum Levice – MBK Rieker Komárno

Vyjadrite svoj názor