Kultúra 2010. 12. 11.

Divadeľné predstavenie Rozmarný duch v Komárne

Anglická  komédia o duchoch hovorí: „neradno sa zahrávať si s okultnými vedami, zvlášť keď hlavné médium je trochu bláznivé“.

Potom sa ľahko môže stať, že seriózny muž zažíva rodinné peklo, s ktorým si nevie rady. Príbeh Charlesa Condomina obletel úspešne doslova celý svet a potešil milióny divákov. V centre diania hry je spisovateľ Charles Condomine prenasledovaný duchom svojej prvej manželky, ktorý sa usiluje rozvrátiť Charlieho druhé šťastné manželstvo. Podarí sa pani Arcatiovej poslať rozmarného ducha späť do ríše duchov?

Noël Coward bol významným predstaviteľom anglickej konverzačnej komédie.  Ovládal skvele svoje remeslo a mladým autorom vytýkal nedostatok zručnosti a šeď.  Divadlo malo podľa neho najprv baviť a až prostredníctvom zábavy donútiť prijať diváka určité poučenie. Dielo Noëla Cowarda prezrádza hereckú skúsenosť,  vycibrený cit pre dialóg, ktorý je brilantný, vtipný, nápaditý. Ten tiež iskrí v jeho komédii Rozmarný duch, ktorá má prekvapivé situácie, pre divákov vždy príťažlivú tému manželských vzťahov a najmä zaujímavý princíp konfrontácie sveta živých a mŕtvych.

Hrajú: Peter Sklár, Zuzana Tlučková, Elena Podzámska, Zuzana Kocúriková, František Kovár, Zuzana Vačková
Réžia: Peter Mikulík

Čo? Divadeľné predstavenie Rozmarný duch
Kedy? 15. decembra 2010, o 19:00
Kde? MsKS v Komárne

Vyjadrite svoj názor