Ľudia 2022. 04. 22.

Rudolf „Čeku“ Čerňanský získa ocenenie Čestný občan mesta Komárno

Informácia sa oznámila počas zasadnutia mestského zastupiteľstva vo štvrtok 21. apríla. O titul Čestný občan mesta Komárno sa väčšinou zaslúžia osobnosti, ktoré vzorne reprezentujú mesto nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Medzi nich patrí napríklad aj rodák z Komárna Rudolf Čerňanský.

Rudolf Čerňanský známy pod umeleckým menom DJ Čeku počas svojej hudobnej kariéry precestoval celú Európu, ale vždy sa vrátil späť na južné Slovensko. S hudbou začínal ako 16-ročný, jeho prvá kapela sa volala Showels.

Osemdesiate roky patrili ešte kapele, počas kariéry Čeku spieval hneď v niekoľkých, diskdžokeja robil viac ako 25 rokov. „Ja sa nepovažujem za dídžeja, skôr zabávam ľudí. Tí dnešní dídžeji si robia vlastné mixy, takže ja skôr púšťam muziku, ktorá beží v rádiách a pre tie staršie generácie robím tú nostalgiu,“ povedal v rozhovore pre ahojkomarno.sk v roku 2016.

Rudolf Čerňanský v roku 2020 vzdal hold mestu Komárno svojou piesňou v maďarskom jazyku:

Videoklip divákom ponúka náhľad do starých známych kútov Komárna a ukazuje, že sa človek môže oddialiť od rodiska, ale nakoniec sa vždy vráti domov, k svojim koreňom.

Legendu komárňanskej hudobnej scény si okrem iného môžete vypočuť aj na Komárňanských dňoch 29. apríla o 19:15.