Mesto 2013. 12. 04.

S nami máte záruku kvality

Zdravie. Veľmi diskutované slovo. Mnohí zdravie strácajú, iní pochopili, že musia zmeniť svoj životný štýl, aby ho získali späť. V Norbi Update vám ponúkame zmenu životného štýlu. Tá však musí nastať najmä vo vašom jedálnom lístku, ktorý musíte prerobiť. Preto sme zostavili systém, ktorý potraviny rozdeľuje do kategórií. Vďaka tomu máte prehľad o tom, ktoré kam patria a viete aj to, kedy by ste ich mohli jesť.

Stravujte sa na jednotku

Tie najzdravšie potraviny sme nazvali kategóriou Update 1. Nájdete v nej naše výrobky, ktoré majú zloženie oveľa lepšie ako konkurenčné výrobky, respektíve tie, ktoré ste možno aj vy donedávna konzumovali. Produkty, potraviny a výrobky z tejto kategórie môžete konzumovať bez ohľadu na čas, a teda či je ráno alebo večer. Samozrejme, mali by ste všetko konzumovať s mierou. Našou snahou je presvedčiť vás o tom, že sa dá žiť zdravšie a lepšie. Stačí len zmeniť svoje doterajšie stravovacie návyky, zbaviť sa zdraviu škodlivých výrobkov a produktov a nahradiť ich oveľa kvalitnejšími, najmä čo sa týka zloženia.

Menej je niekedy viac

Naše produkty obsahujú oveľa menej sacharidov ako tie, ktoré kúpite bežne v obchode. Sacharidy (priemyselný cukor) sú „super“, ale iba ak by ste chceli priberať. V opačnom prípade veľmi škodia vášmu organizmu. Pod pojmom priemyselné cukry, ktoré negatívne ovplyvňujú vaše telo a zdravie, myslíme najmä cukor, škrob a múku. Ak ich konzumujete v produktoch, vo vašom tele sa vytvára tzv. zvýšená glykémia. Ak je táto zvýšená glykémia v tele často, potom práve ona z veľkej časti môže za priberanie, kolísajúcu hladinu energie, ale aj rôzne civilizačné choroby. Inzulín sa začne v reakcii na nadmerné prijímanie sacharidov takisto nadmerne vylučovať do krvi a dáva tak najavo ostatným bunkám, aby začali skladovať glykogén (cukor) a čo najviac triglyceridov– teda aby „priberali“ a aby spomínaný triglycerid nevylučovali – teda aby „nechudli“. Ak ste pochopili, ako fungujú tieto látky v našom tele, potom určite chápete, aké dôsledky má vysoký prísun priemyselného cukru do organizmu. Naším odkazom je, aby ste jedli kvalitné potraviny a pripravovali si jedlá z kvalitných surovín. Tie vám ponúkame označené kategóriou Update 1 – nízky obsah sacharidov a nízky glykemický index.

Piť je dôležité, najlepšie čistú vodu

Nezabúdajte ani na tekutiny. Tie sú veľmi dôležité! Nikto od vás nechce, aby ste si odopierali aj vodu. Práve voda je veľmi prospešná a pokiaľ ju máte čistú, svojmu telu neuškodíte. Iné je to so sladenými minerálkami, ktoré sa stali hitom v obchodoch. Navykli sme si na ich chuť a teraz si nevieme predstaviť, že ich zrazu budeme musieť prestať piť…… Pokračovanie TU                            (Preklik: http://www.update.sk/sk/blog/zdravie-casto-diskutovane-slovo/ )