Mix 2013. 10. 03.

Zbavte sa diét a vlčieho hladu

Stravovanie a zdravý životný štýl patria k témam, ktoré rezonujú spoločnosťou i médiami. Nečudo, veď medzi nami je veľa takých, ktorí bojujú s nadváhou a pridruženými zdravotnými problémami. Iní ľudia zase o stravovaní veľa študujú, pretože si chcú svoju postavu i zdravie udržať. Či už patríte do prvej alebo do druhej skupiny, som presvedčený, že vám vieme pomôcť. Stačí, ak dodržíte základnú podstatu životného štýlu Update. Ako prvý krok navrhujem prečítať si knižku „Norbiho tajomstvo po novom“, ktoré vám pomôže pochopiť Update podstatu. Okrem iného v nej nájdete aj kopec receptov, ako si zdravo a chutne navariť.

dagi csaj 2Nestrácajte čas diétami
Diéty nie sú riešením. Strieda ich jo-jo efekt, ku ktorému dochádza preto, lebo sa opäť vrátite k tej istej strave, od ktorej ste pribrali aj naposledy. Ak sa chcete z bludného kruhu diét vymaniť, musíte spraviť dve veci: pochopiť váš metabolizmus a hlavne nejesť také výrobky, ktoré obsahujú rýchlovstrebateľné sacharidy- pridaný cukor, múku či škrob. Zo začiatku sa vám to bude zdať nemožné, keďže som presvedčený, že práve tieto potraviny milujete a dennodenne ich konzumujete. Bohužiaľ, nie ste jediní, kto ste presvedčení, že sú to úplne bežné a zdravé potraviny. Takmer všetci ich konzumujú, a to aj vďaka marketingu a reklame, ktoré o nich hovoria len to najlepšie (budete od nich rýchlejší, silnejší, mladší, ba dokonca zdravší!). Sú to každodenné potraviny, a preto tomu ťažko veriť, že nám neprospievajú!
Je možné, že z týchto potravín konzumujete práve tie najkvalitnejšie a najlepšie značky. Vo väčšine prípadov však nimi svojmu zdraviu nepomáhate!
Kvalitný bio hnedý cukor či bio múka totiž pôsobia na váš organizmus rovnako ako aj menej kvalitný a komerčný cukor a bežná hladká či celozrnná múka.

Problematické sacharidy
Na to, aby ste pochopili, kde je problém, musíte do problematiky načrieť trochu hlbšie.
Pokračovanie TU.