Šport 2011. 10. 21.

S prehrou aj v Handlovej

V Hlandovej sme prespali úvod, na obrat nám už nestačili sily. Bystrica teda ostáva jediným tímom, ktorý sme vonku porazili.

Úvodný rozskok síce Mathis vyhral, no o tri a pol minúty a tri straty hostí neskôr bolo už 10:0 pre domácich. Hneď po príchode na ihrisko korigoval Johnson, 4 body pridal Kratochvíl a trojkou znížil Dubovský na 10:9. Hostia ale následne nasadili šnúru 8:0 a za stavu 18:9 si tréner Bálint bral prvý oddychový čas. Po ňom poslal na ihrisku Petra Szaba, ktorému bol odpískaný faul a po následnom proteste dostala lavička technickú chybu. Američan Anthony Jones, ktorý bol v stredu najlepším hráčom na ihrisku, premenil svoje 4 trestné hody. To svietil na ukazovateli stav 25:13, ktorý sa nijak radikálne do konca štvrtiny nezmenil. Komárňania tak odchádzali z ihriska s 12 bodovým mankom za stavu 29:17.

To v druhej štvrtine naberalo nepríjemné rozmery, keď domáci viedli už 40:23. Handlovský Jones bol nezastaviteľný a ani ostatní Handlovčania nezaháľali. Z Komárňanského tímu v druhej časti hry zabral hlavne Siniša Bilič, Louis Johnson a Jan Kratochvíl, ktorí dohromady vsietili 18 z 20 bodov Komárna, nedarilo sa Jonesovi. Opäť sme sa ale nevyvarovali stratám, ktoré súper trestal a aj preto sa šlo do šatní za stavu 47:37, ktorý stále nebol až tak zlý vzhľadom k priebehu štvrtiny.

Začiatok druhého polčasu zastihol v dobrej forme Martina Bilíka. Komárno hralo razom agresívnejšie v obrane a v priebehu troch minút nazbieral Martin dva zisky, dva získané fauly a dva body. Stále však pokrivkávala streľba za tri body, ktorá sa nie a nie rozbehnúť. Napriek tomu sme sa priblížili na 6 bodov, no Handlovčania sa šnúrou 9:2 opäť odpútali na 60:47, kedy padla trojka (komu inému), ako Anthonymu Jonesovi. Štvrtina skončila opäť nelichotivo 64:53.

Začiatok poslednej časti hry bol vyrovnaný a poznačili ho ‚trojkové hody‘. Najprv dal jednu komárňanský Jones, na to odpovedal neuveriteľne ‚Kladivo‘ Golian, no na 69:63 znížil svojou druhou trojkou v zápase Bilič. Práve on ťahal komárňanské družstvo za obratom, keď pridával body a pochváliť ho treba aj za prácu v obrane.  Sedem minút pred koncom bolo 69:65, no za necelé dve minúty viedla Handlová už 79:65.

Dve a pol minúty do konca zápasu teda síce viedla Handlová o 11 bodov, no do konca zápasu už nedala kôš z hry. Jej nemohúcnosť sme ale nevyužili. Síce sme sa dotiahli na rozdiel troch bodíkov, no Bilíkovi nepadla posledná trojka do koša a záver zápasu si už domáci postrážili.

MBK Handlová – MBK Rieker Komárno 86:82 (29:17, 47:37, 64:53)
Najviac bodov: A. Jones 30, Hampton 15, Barišič 13 – Bilič a Johnson po 23, Kratochvíl 16
TH: 15/13 – 32/21, fauly: 22 – 21 , trojky: 7 – 5, rozhodovali: Zubák, Karniš a Mlynský, 800 divákov