Šport 2015. 04. 28.

Šampionát extrémnych mašín štartuje 8. mája

Slovenskí šprintéri odštartujú tohtoročný „drag kolotoč“ podobne ako tomu bolo i vlani – v máji, a to na atraktívnom dejisku slovenského okruhu Slovakia Ring.
Úvod sezóny 2015 sa 8.mája bude zase niesť vo veľkom štýle v rámci podujatia Power fest, kde si na cieľovej rovinke autodrómu zmerajú sily najvýkonnejšie autá aj motocykle strednej Európy. Popri základných kategóriách – Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa delia na jednotlivé triedy sa 8.mája bude hľadať aj najrýchlejšie SUV Slovenska! Usporiadateľ pretekov totiž chystá pre majiteľov výkonných „džípov“ extra kategóriu, v ktorej sa mimo bodovania do oficiálneho šampionátu zistí, kto je „Pánom“ mestských džunglí.

Okrem šprintov si tu ale na svoje prídu aj fanúšikovia jazdy v šmyku, keďže sa tu bude konať aj najväčší slovenský závod v driftingu zaradený okrem slovenského majstrovského kalendára aj do maďarského. Vlani sa na májovom Power feste prekonali domáce rekordy účasti posádok v oboch disciplínach – divákov počas slnečného dňa ohurovalo famóznymi výkonmi svojich nadupaných strojov 190 šprintérov a 28 špičkových driftérov z piatich krajín. Najväčšiu koncentráciu konských síl na meter štvorcový by mal umocniť aj doprovodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku Slovakia Ringu, kde sa nadšenci upravených áut budú môcť kochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o pohárové umiestnenia v prvom kole česko-slovenského seriálu Tuning Battle 2015. Nebude chýbať moderované show&shine, fotenie s modelkami ani interaktívny program pre deti a dospelých. Čerešničkou na torte festivalu konských síl bude oficiálny zraz vozidiel značky Subaru, takže sa na nedostatok vyladených áut s hviezdami v znaku a nápismi WRX nebude ani tento rok určite môcť nikto sťažovať.

Viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.sk