Kultúra 2012. 02. 02.

Šaolinskí mnísi vystúpia aj v Komárne!

Šaolinskí mnísi pricestujú na Slovensko so šou Monks of China. V troch slovenských mestách – Bratislave, Nitre a Komárne – predvedú začiatkom marca dvojhodinové predstavenie, s ktorým precestovali celý svet.
Mnísi vystúpia 5. marca v Nitre o deň neskôr v Bratislave a 7. marca zakončia svoje turné po Slovensku v Komárne. Šaolinskí mnísi sa v minulosti predstavili v šou Thomasa Gottschalka, Jaya Lena či Davida Lettermana. “Tešíme sa, že už tretíkrát môžeme priniesť na Slovensko týchto neskutočných ľudí. Mnohým divákom sa pri ich zručnostiach zatají dych. V zahraničí sa tento event radí medzi najnavštevovanejšie a svojou jedinečnosťou patrí medzi záhady tohto sveta,“ uviedli organizátori podujatia.

Mnísi budú na svojich hlavách lámať hrubé drevené guľatiny, ohýbať veľké kusy kovu a to bez akýchkoľvek stôp poranenia. Budú tlačiť ťažké bremená oštepom, pričom ostrá strana bude opretá o krk šaolinského mnícha a predvádzať množstvo ďalších, fyziku popierajúcich ukážok ich umenia.

Študenti Šaolinu trénujú až dvadsať rokov, kým dosiahnu majstrovstvo a dovolia im vyučovať. Dych vyrážajúce cvičenia v najnovšej šou predvedie skupina osemnástich mníchov a majstrov pod vedením 75-ročného starého majstra kláštora.

Agentúru SITA informoval Dodo Mikláš zo spoločnosti Access Production.

TEXT: SITA

Vyjadrite svoj názor