Mesto 2012. 05. 28.

Seniori na sociálnych sieťach

Vďaka grantu Fondu GSK 2011 sa komárňanskí seniori zaučili do tajov internetu a sociálnych sietí. 

Základná škola na Ulici pohraničnej 9 v Komárne podporená grantom Fondu GSK 2011 sa pustila v rámci projektu „Pomáhame seniorom žiť krajšie a plnohodnotnejšie“ do výuky seniorov v oblasti internetu a jeho používania. Na jar tohto roku oslovila seniorov mesta Komárna, ktorí sa v mesiacoch apríl a máj zúčastnili bezplatného kurzu „Seniori na sociálnych sieťach“.

Dvakrát týždenne navštevovalo kurz 15 seniorov, počas dvadsiatich hodín mali možnosť získavať a ďalej rozširovať svoju počítačovú gramotnosť, účelovo využívať sociálne siete, využívať internet na komunikáciu, či vyhľadávať rôzne informácie. “Ceníme si milý prístup lektorky, príjemnú atmosféru ktorú nám vytvorila a možnosť po mnohých rokoch prekročiť bránu školy. Tento kurz prispel aj k spestreniu nášho voľného času a aktivít,” ocenila prácu lektoriek účastníčka kurzu Rozália Takácsová.

“Neuveriteľne rýchlo uplynul čas, v ktorom sme nadobúdali novú poznatky a skúsenosti v tomto kurze. Ďakujeme za snahu a trpezlivosť našej lektorke Mgr. Kataríne Pallyovej a Mgr. Lucii Spálovej, riaditeľke školy, vďaka ktorej sa tento kurz zrealizoval.” dodala.

FOTO: Ilustračné

Vyjadrite svoj názor