Šport 2018. 05. 28.

Šesť titulov Majstrov SR juniorov Žilina 2018 – Delta klub Komárno

Juniorskí reprezentanti Delta klubu Komárno sa 25.-27.5.2018 pod vedením trénera Knihára Michala predstavili na letných Majstrovstvách Slovenskej republiky juniorov, ktoré sa uskutočnili v Žiline.
Po prvý krát sa juniorské majstrovstvá plávali na rozplavby a večerné finálové súboje v dvoch kategóriách mladší a starší juniori. Náš klub reprezentovali Alex Kušík a Kevin Bielik (obaja mladší juniori).

Alex Kušík sa predstavil v piatich disciplínach. V prvý deň získal titul majstra SR na 400m polohové preteky (plávali sa len na rozplavby) vo vynikajúcom osobnom rekorde a postúpil do večerňajšieho finále na 100m prsia. V ňom zaplával opäť najrýchlejší čas a získal druhý titul. V sobotňajších súbojoch pridal v poradí už tretiu zlatú na 200m polohové preteky. V záverečný deň sa prebojoval do finále na 100m znak a 50m prsia kde zas nenašiel premožiteľa a z piatich štartov získal 5 titulov Majstra SR mladších juniorov!

Kevin Bielik sa predstavil vo víkendových súbojoch. V sobotňajšom finále na 200m prsia dominoval nad ostatnými plavcami a získal titul. V nedeľňajšom finále na 50m prsia náš klub získal dve pódiové umiestnenia keď Kevin získal bronz.

Našim športovcom k dosiahnutým výsledkom gratulujeme!