Šport 2014. 08. 10.

Skvelí Vlček s Tarrom získali aj druhé zlato!

Erik Vlček a Juraj Tarr si vezú z majstrovstiev sveta v rýchlostnej kanoistike ďalšie zlato! Po sobotnom úspechu v plavbe na 1000 mestrov získala komárňanská posádka K2 zlato aj na polovičnej trati. Vďaka skvelému finišu predbehli druhú maďarskú dvojicu Rudolf Domby a Gergely Boros iba o dve stotiny sekundy. Počas celého preteku to vyzeralo na medailu, dvojica sa držala tesne za maďarskou a bieloruskou loďou.

Finiš bol veľmi tesní. Do posledných metrov vchádala na prvom mieste maďarská posádka, no tá akoby prestala pádlovať príliš skoro. Rozhodnúť musela až cieľová fotografia. „V cieli sme mali najprv pocit, že sme druhí za Maďarmi a začali sme sa uspokojovať so striebrom. Keď vypísali neoficiálne na tabuli, že sme prví, veľmi nás to potešilo. Je to ešte čerstvé a zatiaľ nemáme naplánované žiadne oslavy zlatého double, no určite niečo zorganizujeme,“ povedal pre TASR Erik Vlček.

„Nemám slov, ani v najtajnejšom kútiku duše som nedúfal. že v Moskve môžeme získať dve zlaté. Cítil som, že aj na päťstovke máme na medailu, no na titul som nemyslel. Favoritmi boli skôr Maďari, Bielorusi či Nemci,“ vysvetľuje Juraj Tarr. Viace

Ziskom dnešného zlata sa Erik Vlček sa stal so ziskom deviatich zlatých medailí z MS najúspešnejším slovenským rýchlostným kanoistom v ére samostatnosti. O jednu zlatú medailu prekonal Michala Riszdorfera. Na moskovských majstrovstvách sveta je to druhá slovenská medaila.V hre bola ešte mladá slovenská posádka K4, v ktorej štartuje Komárňan Viktor Demin.

Výsledky K2 mužov na 500 metrov:
1. Erik VLČEK, Juraj TARR(SR) 1:28,187, 2. Rudolf Domby, Gergely Boros (Maď.) 1:28,203, 3. Roman Piatrušenka, Vadim Machnev (Biel.) 1:29,292