Šport 2022. 06. 27.

Slovenského pohára v motokárach sa zúčastnili aj mladí pretekári z Komárna

Druhý júnový víkend sa na okruhu v Trebaticiach uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára v motokárach. Pretekov sa zúčastnili aj traja mladí a nádejní pretekári z Komárna, všetci vo farbách tímu ROTU Karting team. Súrodenci Emma Veselá (5rokov) a Anna Veselá (8 rokov), ako aj Milan Bilka (9 rokov).

Najmladšia pretekárka Emma si vyskúšala rovno dve kategórie pre najmenších pretekárov.  V kategórii Ebambini obsadila celkovo 4. priečku a v kategórii Baby50 IAME skončila na 7. priečke.  Ostatní dvaja jazdci štartovali v tradične silne nabitej a medzinárodne obsadenej kategórii Easykart 60. Anna Veselá, ktorá v deň pretekov oslávila ešte len svoje 8. narodeniny, sa umiestnila v konečnom poradí na 7. mieste a opäť ukázala, že v blízkej budúcnosti s ňou musia rátať aj súperi na najvyšších priečkach. Milan Bilka na trati v Trebaticiach z hľadiska rýchlosti len ťažko hľadal konkurenciu a bol najrýchlejším jazdcom vo všetkých tréningoch aj v kvalifikácii. V prvých pretekoch po incidente obsadil 6. priečku, ale v druhom preteku už opäť dokázal zvíťaziť. V konečnom poradí to so stratou len jediného bodu na prvenstvo, znamenalo celkovú druhú pozíciu.

Už onedlho čaká našich komárňanských pretekárov ďalšie kolo Slovenského pohára, ktoré sa tentoraz bude jazdiť na motokárovej trati v rakúskom Bruck an der Leitha.

Autor: fotografií Jakub Rovný
Zdroj: ROTU Karting team