Šport 2022. 07. 21.

V ďalšom kole Slovenského pohára v motokárach sa opäť predstavili aj traja mladí pretekári z Komárna

Počas víkendu 15-16.7.2022 sa konalo 4. kolo Slovenského Kartingového pohára v Rakúskom Bruck an der Leitha. Medzi 96 pretekármi v ôsmich kategóriach mal veľké zastúpenie aj novozámocký  ROTU KARTING TEAM. Pretekov sa zúčastnili aj traja mladí a nádejní pretekári z Komárna: súrodenci Emma Veselá (6 rokov) a Anna Veselá (8 rokov), ako aj Milan Bilka (9 rokov).

Najmenšia kategória E-bambini  sa niesla v znamení domácich pretekárov novozámockého tímu, kde vo veľkom boji zvíťazil 7-ročný Oto Hroba pred Theom Ganádikom (9r.) a Dominikom Stégmárom(6r). Štvrté miesto si vybojovala Emma Veselá(6r.) pred Samuelom Petrikom(5r). Celý seriál E-Bambini zastrešuje na Slovensku motokárová hala FIBO KARTING v Nových Zámkoch.

Po tom čo deti odjazdili preteky na elektrických motokárach, hneď si presadli do benzínových a pripravili sa na kategóriu Baby50. Táto kategória je známa vyrovnanosťou, čo sa potvrdilo aj tentoraz. Čerstvý víťaz predošlej kategórie Oto Hroba odštartoval zo 4. miesta, avšak kvôli technickým problémom v 1. preteku a kvôli hrozivo vyzerajúcej nehode v 2. pretekoch, žiaľ, nemal šancu na dobrý výsledok. Z nehody však vyviazol bez zranenia,. Theo Ganádik mal tiež smolu, avšak srdcom leva začal stíhaciu jazdu a dosiahol 3. miesto. Dominik Stégmár sa na jeho prvom preteku v tejto kategórii umiestnil na výbornom 4. mieste, Emma Veselá končila piata. Kategóriu vyhral talentovaný pretekár Lucas Kubo.

Veľmi dobré preteky sme mohli vidieť aj v kategórii EASY 60, kde sa trom jazdcom z ROTU karting tímu podarilo dosiahnuť krásne umiestnenia. Milan Bilka (9r) sa precíznou jazdou prebojoval až na fantastické 2. miesto, Peter Drahoš a jeho premiéra na prvých pretekoch dosiahol celkové 5. miesto a naša Anna Veselá (8r) skončila na 8. mieste. V tejto kategórii zvíťazil český jazdec Radim Kusý.