Kultúra 2020. 06. 03.

Slovenskí rebeli vystúpia prvýkrát po pandémii

Slovenskí rebeli aj napriek pandémii nezabudli na svoje korene, ktorými sú tanec, hudba a herectvo. Vo štvrtok 18. júna totiž zahrajú svoj pôvodný muzikál s názvom Helenka, na doteraz neobyčajnom mieste, a to v amfiteátri Dôstojníckeho pavilónu v Komárne.

Rovnako, ako aj iné folklórne súbory na Slovensku, tak aj folklórom motivovaný súbor Slovenskí rebeli museli kvôli pandémii upustiť z nácvikov, naplánovaných predstavení či festivalov. Po dlhých troch mesiacoch opäť obnovili svoju činnosť a naplánovali predstavenia, aby opäť pobavili a uchvátili svojich divákov. Stať sa tak má o dva týždne v amfiteátri v Komárne.

Helenka je muzikál, ktorý súbor pod dramaturgiou Jozefa Černeka uviedol na divadelné dosky  v decembri minulého roku. Ide o piaty folklórny muzikál z ich tvorby. Podľa príbehu žila Helenka pred takmer 100 rokmi, ale jej príbeh je hmatateľný, aktuálny a prítomný ešte aj v dnešnej modernej dobe.

Helenka opisuje príbeh osudom ťažko skúšanej ženy, ktorá prežila strasti sťahovania po Slovensku, smrť dieťaťa a odcudzenie majetku počas jednotlivých udalostí a režimov na Slovensku. Napriek všetkým týmto skutočnostiam je folklórny muzikál farebný a veselý. Dielo poukazuje na jednu z najdôležitejších hodnôt života – na rodinu. Helenka, napriek ťažkému osudu, mala cenný dar láskavosti, ktorý sprevádza už niekoľko desiatok rokov všetky nasledujúce generácie. Posolstvo, ktoré znie: „Rodina je všetko,“ je nadčasové a bude platiť navždy.

Na muzikál Rebelov sa tak môžete tešiť vo štvrtok 18. júna o 19:45 v amfiteátri Dôstojníckeho pavilónu v Komárne. Počet miest je obmedzený a vstupenky sa dajú kúpiť v predpredaji za 15€. Rezervácia je možná na telefónnom čísle 0905 466 107.