Kultúra 2021. 08. 31.

Slovenskí rebeli z Komárna majú za sebou obrovský úspech! Muzikál Helenka odohrali v známom Bratislavskom divadle

To, že sú komárňanskí Rebeli známi v meste, ba aj v celom okrese Komárno, vôbec nie je otázne. Každý rok, dokonca niekedy aj viackrát ročne, prichystajú pre divákov jedinečný vizuálny a hudobný zážitok v podobe predstavení z pod pera scenáristu, dramaturga a režiséra Jozefa Černeka. V piatok 27. augusta súbor prežíval historický okamih – predstavil sa na doskách známeho Radošinského naivného divadla v Bratislave. V hlavnom meste odohrali muzikál Helenka.

Slovenskí rebeli miera do nekonečna a ešte ďalej a jednou zástavkou je aj hlavné mesto Slovenska. Tam predstavili svoje jedinečné muzikálové dielo Helenka, ktoré vzniklo z pod pera Jozefa Černeka. Ten sa totiž rozhodol „vyrozprávať“ príbeh svojej starej mamy Helenky, na pozadí ktorého sa odohráva zároveň aj príbeh danej doby. Muzikál je, ako je u Rebelov známe, plný hudby, tanca, lásky, humoru a dobrej nálady.

V osobe Helenky jednoznačne nejeden z divákov objaví svoju vlastnú babičku alebo prababičku a vďaka príbehom z reálneho života mladej ženy, ktorá si zažila strasti a radosti danej doby sa priblíži kontrast dnešnej doby internetovej a doby minulej.

Podľa slov Jozefa Černeka sa mladí komárňanskí herci tešili v hlavnom meste veľkému úspechu. „Koniec augusta a doba Covidu v súčasnosti divadelníkom práve nepraje. Naši Rebeli sa ale mohli tešiť z takmer vypredanej sály. Podľa slov tanečníkov a hercov sa predstavenie nieslo v úžasnej atmosfére, veď hrali na doskách, kde začínali snáď všetci najznámejší umelci našej doby. Naozaj skvelé predstavenie diváci ocenili veľkolepým standing ovation.“ Černek tiež prezradil, že s manažérom divadla Ladislavom Hubáčkom už dohadujú termín ďalšieho predstavenia.

Zdroj: rebeli.sk, Jozef Černek