Šport 2012. 02. 03.

MBK Rieker Komárno je vo finále Slovenského pohára!

MBK Rieker Komárno dnes zasiahne do bojov o Slovenský pohár!

Trojdňová basketbalová akcia sa začala dnes zápasmi štvrťfinále, v ktorých na seba narazia dvojice Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, BC Prievidza – MBK Handlová, BK SPU Nitra – BK Váhostav Žilina a MBK Rieker Komárno – ONYX Levice.  Zápas „Obuvníkov“ sa začne o 19:30 v Mestskej športovej hale na Klokočine v Nitre. Víťazi dnešných zápasov postúpia do sobotného semifinále a tí najúspešnejší sa stretnú v nedeľnom finále o 17:00.

Súčasťou akcie je aj sobotná BASKET-Párty – disco show pre širokú verejnosť po semifinálových zápasoch až do skorého rána. Vystúpia Rytmus, Tina a Melánia Kasenčáková so svojou tanečnou show.

Ďalšie info TU!

Doterajšie výsledky:

Štvrťfinále:
BK Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves  84:85
BC Prievidza | MBK Handlová 78:87
Bemaco SPU Nitra – BK Váhostav-SK Žilina 73:52
MBK Rieker Komárno – ONYX Levice  72:70 (14:18, 21:19, 14:11, 23:22)

Do súboja vstúpili lepšie Žltozelení, keď vyhrávali už 0:7. Úvod zápasu potom poznačilo zranenie Vlada Klára, ktorý nebol schopný po vlastných nohách zísť z ihriska a jeho zranenie bude zrejme veľmi vážne. Hráči nechodia do tvrdších osobných súbojov, akoby sa báli presne takýchto momentov. Levice sú behavejšie a opticky majú miernu prevahu, no tú nedokázali premeniť na vyššie polčasové vedenie. Komárňanom patrila prvá polovica druhej časti hry, no hoci vyhrávali 27:25 v 14. minúte, nedokázali od súpera odskočiť. V tréningovom tempe tak majú mierne navrch Levičania a vyhrávali 35:37.

Tretia štvrtina bola naďalej nemastná-neslaná z pohľadu oboch tímov. Obuvníci majú okrem iného aj veľký problém s trestnými hodmi, ktoré nechcú padať a tiež faulami, keď po 4 osobné chyby majú Dubovský s Kellerom. Napriek tomu sa ale Komárňania dostali do jednobodového vedenia pred poslednou časťou hry. Bok po boku sa oba tímy nedokázali utrhnúť bodovo od súpera a tak sa chlieb lámal v samom závere. Komárno viedlo minútu pred koncom 69:66, no Levičanom sa podarilo znížiť na 71:70. S iba 9 sekundami do konca mal zase výhodu trestných hodov Johnathon Jones a keďže dal iba jeden, Levičania mali možnosť posledného útoku, ktorý MBK Rieker Komárno ubránilo a tak vyhralo štvrťfinálový zápas pomerom 72:70.