Šport 2014. 02. 14.

Komárno postúpilo do semifinále slovenského pohára

Basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno premohli súpera z Handlovej. Družstvo z Hornej Nitry im prisúdilo postavenie v tabuľke po polovici základnej časti, teda po 18. kole SlovakSport.TV basket extraligy. Komárno hrá stále bez Kozlíka.

Piatok, 14. februára – štvrťfinále

Prvý kôš zápasu dal Handlovčan Ďurišič. Oba tímy potom postupovali bodovo bok po boku až do stavu 13:13. To vyrovnal Kovačevič košom s faulom a trestným hodom dostal svoj tím do vedenia. Najmä zásluhou Mylesa a Joynera sa Komárňanom potom podarilo nazbierať desaťbodový rozdiel 25:15. Druhá štvrtina bola o čosi pomalšia, oba tímy kopili nepresnosti a ku koncu polčasu Handlovčania pozvolna znížili na 39:34.

Po polčase sa hralo síce svižne, ale koše veľmi nepadali. Za Komárno skóroval najmä Slovinec Bilič. Handlová sa v polovici tretej časti hry dostala do vedenia, no už na jej konci malo sedembodový náskok v rukách Komárno. Pomery na ihrisku sa postupne k záveru zápasu uvoľňovali. Prejavovať sa začala lepšia rotácia hráčov Komárna. Handlovčania využívali iba sedem hráčov. Naopak za Komárno odohralo až deväť hráčov cez 10 minút.

Čo sa individuálneho výkonu hráčov týka, Bandi Šoška mal dnes „o desať rokov menej“, hral s neobvyklou dynamikou v nohách. Za 13 minút na ihrisku zahral veľmi dobre – 13 bodov (6/8 pokusov) a 5 doskokov. Neobvyklý ukazovateľ svieti pri mene Kennyho Halla – ten dnes z poľa ani raz nevystrelil, pričom odohral 20 minút. Joyner trafil iba dva zo štyroch, čo je na amerických pivotov extrémne nízke číslo.

Komárňania točili loptu svižne najmä v závere zápasu, no Mylesovi, Marchynovi a Kovačevičovi padli iba tri trojky z dohromady 15 pokusov. Stojanov dal tri zo siedmich a Szabó jednu. Handlovčanom sa darilo spoza oblúka ešte menej.

Zaujímavosťou je, že krídelník Ridzoň (Handlová) doskočil 13 lôpt, najviac zo všetkých hráčov a dobrý výkon Ďurišiča, ktorý dosiahol tripple-double za 15 bodov, 10 doskokov a 10 asistencií. Najlepším strelcom zápasu bol doteraz nevýrazný Handlovčan Židžik (18 bodov).

Súperom sobotného semifinále bude Nitra.

MBK Rieker COM-therm Komárno – MBK Handlová 78:63 (25:15, 14:19, 15:13, 24:16)
Body KN: Myles 14, Šoška 13, Szabó a Bilič po 11, Stojanov 9, Kovačevič 8, Marchyn 7, Joyner 4, Hall 1