Šport 2012. 07. 10.

Šoška v Komárne, káder uzavretý

Komárno podpísalo centra s bohatými skúsenosťami z Česka i Slovenska.

Bývalý hráč Váhostavu Žilina, ktorý vypadol s Komárnom vo štvrťfinále play-off ročníka 2011/2012 hladko 3:0 na zápasy, oblečie v nadchádzajúcej sezóne práve dres svojho premožiteľa. Agentúre SITA to dnes doobeda dal vyhlásenie samotný hráč. “Podpísal som zmluvu na jednu sezónu. Ide o stabilný klub v rámci Slovenska, ktorý má ambície hrať na najvyššej úrovni. Vlani sa tím prebojoval až do finále a v nasledujúcej sezóne sa chce takisto pohybovať na vrchných priečkach,” 

Podpis zmluvy potvrdil aj manažér MBK Rieker Komárno Jozsef Paulík. “Ide o skúseného borca so skúsenosťami z popredných českých aj slovenských klubov a bývalého reprezentanta.” V klube očakávajú, že ako najstarší hráč pomôže dať dokopy relatívne mladé mužstvo a potiahne ho v ťažkých chvíľach.

Minulá sezóna vyznela pre 33-ročného rodeného Žilinčana výborne po individuálnej stránke, keď s priemerom 18,4 bodu na zápas bol druhým najlepším strelcom, doskočil 6,3 lôpt na zápas. V závere sezóny už nastúpiť plnohodnostne nemohol pre zranenie ruky. Jeho starý zamestnávateľ Váhostav Žilina sa do súťaže tento rok neprihlásil.

Vyjadrite svoj názor