Mesto 2015. 07. 21.

Hurbanovským hasičom chýbala elektrocentrála, dostali ju od Procházkovcov

V piatok 17. júla navštívil Hurbanovo predseda strany Sieť Radoslav Procházka spolu s okresným predsedom Marekom Mihályom, viceprimátorom Hurbanova Petrom Závodským a predsedom klubu Siete Komárno Karolom Tárnokom. Stretli sa tam s primátorkou Hurbanova Ildikó Basternákovou a hovorili o aktuálnych témach v regióne. Navštívili aj hvezdáreň a tamojší pivovar.

Vďaka práci viceprimátora Hurbanova a okresného predsedu Siete Mareka Mihálya „Sietiari“ odovzdali miestnemu Dobrovoľnému hasičskému zboru elektrocentrálu, ktorá na stanici dlhé roky chýbala. „Títo dobrovoľníci nasadzovali životy aj pri nedávnom požiari v domove sociálnych služieb. Keď som počul, že potrebujú pomoc, neváhal som. Vďaka dobrému človeku sa nám podarilo zohnať elektrocentrálu. Som rád, že sme im mohli pomôcť našim hrdinom,“ povedal okresný predseda Marek Mihály.

Plánom Siete je spoľahlivý a funkčný štát, ktorý má slúžiť ľuďom, preto sa aj v uliciach Hurbanova konala podpisová akcia za hmotnú zodpovednosť politikov a zákaz schránkových firiem vo verejnom priestore. „Radoslav Procházka navštívil tento región aj preto, že v rámci Nitrianskeho kraja má okres Komárno najvyššiu nezamestnanosť. Sieť má aj v programe Regionálne ekonomické zóny. Navrhujeme vytvorenie špeciálnych, regionálnych ekonomických zón v regiónoch najviac postihnutých nezamestnanosťou. V takzvanej oranžovej zóne, teda regiónoch s nezamestnanosťou nad 15 percent, ako je aj okres Komárno, si budú môcť podnikatelia okamžite odpísať 150 percent svojej investície prostredníctvom turbo-odpisu,“ dodal Marek Mihály, predseda Miestneho centra strany sieť.

 

pivovar