Región 2014. 09. 23.

SIEŤ má svojich kandidátov v Komárne aj v Hurbanove

V komunálnych voľbách v Komárne aj v Hurbanove kandidujú aj kandidáti novovzniknutej politickej strany Radoslava Procházku. V Komárne má SIEŤ kandidátov na mestských poslancov, v Hurbanove aj kandidáta na post primátora.

V utorok doobeda miestny zástupcovia strany SIEŤ informovali verejnosť. Poverený vedením miestneho centra Marek Mihály predstavil dvoch komárňanských kandidátov na post poslancov – geodeta Mareka Mihálya a podnikateľa Karola Tárnoka, ďalej Petra Závodského, ktorý v Hurbanove kandiduje na post poslanca a aj na post primátora.

Ako Mihály povedal, mladá strana nemá ešte vybudované stranícke orgány, ale v odborných skupinách už viacerí začali pracovať.

Podľa slov Mareka Mihálya chystajú pozitívnu kampaň, nechcú pracovať proti niekomu, ale chcú navrhnúť riešenia. Myslí si, že mesto Komárno je v zlom stave a je potrebná zmena, „a tí, ktorí sedia v zastupiteľstve už dlho by sa mohli zamyslieť nad svojou zodpovednosťou.” Marek vyhlásil, že keď sa dostanú do zastupiteľstva, tak svoj honorár každý mesiac ponúknu na dobročinný účel, nakoľko oni nechcú žiť z tohto príjmu. Podľa jeho názoru by poslanci nemali poberať honorár, kým je mesto v takomto stave.

Marek Mihály tiež vyhlásil, že počas volieb budú podporovať spoločného kandidáta na post primátora SMK a Most-Híd Attilu Czíriu, s kým podpíšu Richtársku prísahu, ktorú iniciovala strana. Prvé tri body prísahy stanovia podľa centrálnej iniciatívy (odmietnutie zadĺženosti, vyhýbanie sa nepotizmusu a pri viacerých funkciách poberanie len jednej výplaty za prácu vo verejnej službe). Ďalšie tri body určí Attila Czíria, v ktorých stanoví konkrétne záväzky.

Na besede Peter Závodský predstavil svoju predstavu, čo by chcel zmeniť v Hurbanove.

(foto, video: Delta)