Mesto 2014. 11. 15.

VOĽBY AKTUÁLNE: Primátorom Komárna sa stane L. Stubendek

Sobota 15. novebra je dňom, kedy si obyvatelia Slovenska volia svojich starostov, primátorov a poslancov v mestských a obecných zastupiteľstvách. Na tejto stránke vám budeme počas dňa i volebnej noci prinášať online informácie. Voliť sa bude do 20:00.

3:00 Pán primátor László Stubendek! Podľa webu volbysr.sk sa primátorom Komárna stáva László Stubendek. Účasť podľa neoficiálnych výsledkov bola iba 34,60%

1:15 Náskok Stubendeka narastá, v súčasnosti je veľkou otázkou zostavenie zastupiteľstva.

0:05 Marcelová – Ervin Varga (SMK-MOST), Bajč – Ottó Virágh (nezávislý)

23:50 Zemianska Olča – Gustáv Magyarics, Zlatná na Ostrove – Éva Varjú (Most-Híd), Martovce – István Keszeg (SMK-MKP), Imeľ – Ferenc Tyukos (nezávislý), Chotín – František Magyari

23:15 Anton Marek už určite nebude primátorom mesta Komárno, pri približne 50%-nej spracovanosti výsledkov Stubendek vedie s 43%-mi, za ním na druhom mieste so 35%-ami je Attila Czíria. Na treťom mieste je súčasný primátor.

22:50 Lipové, Bodza, Moča a ďalšie obce okresu Komárno už poznajú svojich starostov.

22:40

V Nových Zámkoch predbežné výsledky hovoria o tom, že mesto má nového primátora v osobe Otokara Kleina.

22:25

V obci Iža voliči vyjadrili svoju dôveru Istvánovi Dominovi!

21:55 Stubendek a tím Občianska spolupráca v optimistickej nálade očakávajú volebné výsledky v ich volebnej centrále.

21:30 V Komárne prichádzajú výsledky veľmi pomaly. Zatiaľ máme informácie zo štyroch volebných okrskov. V týchto podľa predbežných výsledkov vyhráva László Stubendek

21:25 V Nových Zámkoch sa rysuje výsledok, vyzerá to na zmenu v osobe prvého človeka mesta.

21:15 Vo volebných obvodoch Levice a Nitra už poznajú prvých starostov. Komárňanský okres je zatiaľ bez výsledkov.

21:10  Vo volebnej centrále koalície SMK – Most-Híd sa pomaly zhromažďujú kandidáti a sympatizanti. Medzi prvými do centrály prišiel Attila Czíria. Nálada je pokojná, priateľská – spoločne čakajú prvé správy, predbežné výsledky dnešných volieb.

20:00 Volebné miestnosti sa zatvárajú. Zatiaľ nemáme informácie o žiadnych výtržnostiach, či problémoch.

19:50 Ani na Gymnáziu H. Selyeho, v 16. okrsku, sa nedeje nič nezvyčajné. „Účasť je približne taká, ako každý rok,“ hovorí predsedníčka komisie.

19:45 „Zatiaľ nevieme o žiadnych incidentoch,“ hovorí mestský policajt s číselným označením 106. S kolegom chodia po okrskoch a majú už aj odvolené.

19:40 V priestoroch ZŠ na Ulici rozmarínovej sa nachádzajú tri volebné miestnosti. V trinástke je nezávislou pozorovateľkou Janka Z. „Nechcem, aby došlo k volebnému podvodu,“ vysvetľuje a dodáva, že si spomína aj na incident spred ôsmich rokov, kedy došlo k volebnému podvodu v Hadovciach. Dve ženy boli okresným súdom odsúdené a bol im udelený peňažný trest.

19:15 „Zákon nám zakazuje zverejňovať aj percento účasti pred uzatvorením volebnej miestnosti,“ hovorí Ondrej Novák z volebnej komisie 18. okrsku v priestoroch Strednej priemyselnej školy. Kampaň sledoval a bola podľa neho pokojná. Zaregistroval najmä útoky na bilbordy. Jeho kolega Marek Fóti si zase všimol očierňovanie jedného z kandidátov zverejnením fotografií zo súkromia.

18:50 V 9. volebnom okrsku v priestoroch ZŠ na ulici Mieru ide zatiaľ všetko podľa plánu. Voliť tu chodieva asi pätina oprávnených voličov. „Chodia priebežne počas celého dňa, žiadne výkyvy sme nezaznamenali,“ povedal predseda volebnej komisie Ladislav Balogh, ktorý túto činnosť nevykonáva prvý raz.

18:10 Volička v kroji dostáva hlasovacie lístky s obálkou od členiek okrskovej volebnej komisie v obci Martovce, okres Komárno počas Volieb do orgánov samosprávy obcí 2014, 15. novembra 2014.

10420761_10204217196608398_2721000401288892013_n
FOTO: TASR

17:20 Prvé priebežné výsledky dnešných volieb do orgánov samosprávy obcí možno očakávať približne hodinu a pol po zatvorení volebných miestností, teda okolo 21:30. Pre médiá to počas dnešného rokovania Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) povedala predsedníčka Štatistického úradu (ŠÚ) SR Ľudmila Benkovičová. Upozornila, že ide o odhad a všetko závisí od práce volebných komisií a kvality volebných zápisníc. Celkové výsledky volieb možno podľa Benkovičovej očakávať v nedeľu 16. novembra na obed. Treba si podľa nej uvedomiť, že dnešné komunálne voľby -“ to je 2 926 autonómnych malých volieb, kde sa výsledky končia na úrovni obcí“ a štatistický úrad v tomto prípade plní doslova sumarizačnú úlohu. (ta3.com)

16:27 – Vysokú účasť na dnešných komunálnych voľbách odhadujú členovia volebných komisií v južných okresoch Nitrianskeho kraja. Prví záujemcovia čakali pred volebnými miestnosťami už pred ich otvorením. Záujem sa neznížil ani neskôr a volebná účasť v niektorých okrskoch bola už v čase obeda vyššia ako celková volebná účasť pred štyrmi rokmi. (topky.sk)

15:32 –  Facebooková stránka Hvim Komárom upozorňuje na kupovanie hlasov na Komenského ulici. Podľa ich tvrdenia z jedného červeného auta platia za hlasy. Po tom, čo to zbadal jeden z členov Hvim, zapísal si evidenčné číslo vozidla a zavolal mestskú políciu.

hvm

14:00 – Kandidát na primátora Peter Benčič upozorňuje voličov, že na hlasovacích hárkoch nie je celým názvom vypísaná Strana zelených, ale iba uvedená skratka SZ tak, ako tomu bolo na poštou odoslaných hárkoch. „Volali mi už ráno, že kde je názov Strana Zelenych, lebo doma to už mali naštudované a nevedia ju nájsť,“ napísal na Facebooku P. Benčič.