Mesto 2014. 11. 02.

Primitívna bilbordová vojna: "Napadli" ďalšieho kandidáta

Po tom, ako si fanúšikovia Attilu Czíriu a Lászla Stubendeka nechávali odkazy na bilbordoch, zaútočil niekto aj na bilbordy ďalšieho kandidáta.

Neznámy páchateľ vyliezol na asi päť metrov vysoký bilbord a strhol tri zo štyroch pásov z pútača kandidátky Magdalény Gulyás, ktorý stojí na Hadovskej ceste. Tá vo veci podala trestné oznámenie. „Policajti vraveli, že ich to vôbec neprekvapuje. Títo ľudia sa v čase volieb správajú ako malé deti,“ krútila hlavou. Skutok sa stal v sobotu podvečer.

Namiesto strhnutého bilbordu umiestni čoskoro nový. V útoku vidí spojitosť s predošlými udalosťami, kedy pre popisovanie bilbordov vznikol konflikt medzi kadidátmi Czíriom a Stubendekom. Tieto konflikty sú zrkadlom nízkej politickej kultúry.

Podľa M. Gulyás je veľmi smutné, že ľudia, ktorí bojujú o kreslo primátora, iba útočia na druhých a politickú súťaž riešia očierňovaním a nie konštruktívne. „Napriek tomu, že tieto dve strany sú v komárňanskej politike už dlhodobo dominantné, zrejme nemajú za sebou výsledky a ani víziu, na ktoré by mohli poukázať . A potom po sebe iba štekajú, obviňujú sa a útočia na bilbordy,“ dodáva.