Šport 2014. 09. 12.

Spartak VKP na medzinárodnom turnaji v Bratislave

Naši volejbalisti sa predstavia už tento víkend na ďalšom veľmi kvalitne obsadenom turnaji vysokej medzinárodnej úrovne. Držme im palce! Volejbalisti Spartak VKP Komárno sa zodpovedne pripravujú na blížiacu sa extraligovú sezónu.

Okrem pravidelných tréningov patrí do repertoáru našej prípravy aj výborne obsadený turnaj pod názvom Memoriál Ing. Kováčika. Je to už jeho 8.ročník a naši volejbalisti si v bratislavskej športovej hale PKO zmerajú sily s nadmieru kvalitnými súpermi. Už v piatok nás čaká švajčiarsky celok Voley Amriswill, ktorý hrá najvyššiu švajčiarsku súťaž a je účastníkom súťaže CEV a takisto Challenge Cup. V ten istý deň, teda v piatok nás podvečer čaká tím VOKD Ostrava, ktorý patrí medzi špičku českej ligy a navyše predvlani sa stal aj majstrom krajiny. V sobotu sa v skupinovej fáze stretneme s posledným súperom, a to s rakúskym extraligovým tímom Aich Dob Wien, ktorý v predminulej sezóne získal majstrovský titul a v nedávno ukončenej sezóne sa stal vicemajstrom. Po základných bojoch nás potom čakajú systémom tretí so štvrtým a prvý so štvrtým boje o konečné umiestnenie.

Presný program 8.ročníka Memoriálu Ing. Kováčika:

Piatok, 12.septembra 2014:

11.00 hodina: Spartak VKP Komárno – Voley Amriswill (SUI)
13.00 hodina: VOKD Ostrava (CZE) – Aich Dob Wien (AUT)
17.00 hodina: Spartak VKP Komárno – VOKD Ostrava (CZE)
19.00 hodina: Voley Amriswill (SUI) – Aich Dob Wien (AUT)

Sobota, 13.septembra 2014:

09.00 hodina: Spartak VKP Komárno – Aich Dob Wien (AUT)
11.00 hodina: VOKD Ostrava (CZE) – Voley Amriswill (SUI)
14.00 hodina: play-off 3. – 4.
16.00 hodina: play-off 1. – 2.

Miesto konania: športová hala PKO, Bratislava

Na našich chalanov teda čaká vskutku ozajstná previerka a zároveň generálka pred nadchádzajúcou sezónou, veď už budúci týždeň to vypukne! Extraliga sa rozbehne rýchlym tempom a my v prvom kole prívítame Humenné.
Najprv však príďťe našich hráčov povzbudiť do Bratislavy, ak budete mať možnosť, určite vašu návštevu ocenia a pripravia vám ozajstné športové zážitky. Takže od piatka do nedele nás môžete vidieť v bratislavskom PKO. Komárno, do toho!

(vkspartak)