Šport 2011. 10. 26.

Strelecký koncert Jonesa vo štvrtej štvrtine na Spiši = 2 body pre Komárno

Komárňania po dobrom domácom výkone s Levicami vycestovali do zraneniami zdecimovanej Spišskej Novej Vsi, ktorá momentálne tróni na čele tabuľky.

Obojstranne defenzívny basketbal svedčil o trochu viac domácim, ktorí si na úvod ‚ukradli‘ vedenie a po piatich minútach zápasu vyhrávali 10:2. Stav sa z hry nezmenil celé dve minúty, iba Komárňania si pripísali dva úspešné trestné hody. V úvode sa do zakončenia tlačil Bilík, ktorému však nepadli štyri strely po sebe a aj po zvyšok zápasu sa trápil. Ofenzívne nemastný basketbal prvej štvrtiny skončil za stavu 14:10 pre domácich.

Ani druhé dejstvo nebolo o moc lepšie. Trápil sa Johnathon Jones, ktorému nechcelo padnúť absolútne nič. Veľký vplyv na tom mala aj kvalitná obrana Spišiakov. Bodmi pomohol Szabó, na chvíľku pookrial aj Bilík, ktorý v tejto časti hry dal svoju jedinú trojku v zápase (z 8 pokusov). Konštantný pod košom bol Johnson. Aj vďaka lepšiemu výkonu v obrane sme dokázali na polčas vyrovnať na 28:28.

Chudobná prvá polovica sa do tej druhej preniesla len čiastočne – na našej strane. Skvelá obrana Spišiakov nám robila veľké problémy a hoci v oslabenej zostave, diktovali v nej tempo. Nám prvý kôš z hry padol až po takmer šiestich minútach zápasu, kedy Johnson znižoval na 40:34. Už za dve minúty však domáci viedli o 14 bodov, čo bolo zároveň ich najväčšie vedenie v zápase. Málokto očakával pri vtedajšej streleckej mizérii hostí, že by sa zápas mohol zdramatizovať. Tretia štvrtina skončila za stavu 51:40 pre domáci celok.

Do poslednej štvrtiny sme vstúpili dobre, prvé body v zápase dal Jones, a to hneď s faulom a premeneným následným trestným hodom. Zopár sekúnd na to dal trojku a potom už len pribúdali ďalšie a ďalšie body na JJovom konte. S blížiacim sa záverom bol priam neubránitelný! Keď potom šesť minút do konca trafil trojku aj Johnson, začalo sa nad Spišom zmrákať. Ofenzívny výkon, aký predviedli Komárňania v poslednej časti hry, sme nevideli už dávno!

Minútu pred koncom trojkou znížil na rozdiel jediného bodu Szabó, nasledovali 2 body domáceho Lošonského a nášho Johnsona, aby 20 sekúnd pred koncom vyrovnal JJ na 76:76. Šesť sekúnd pred koncom, po oddychovom čase, dostal domácich opäť do vedenia Bečarík. Potom si vzal time-out aj Peter Bálint a naordinoval chalanom hru, vďaka ktorej s klaksónom premenil neskutočnú trojku rozohrávač Komárna Jones. A tak svojím 21. bodom v jedinej štvrtine dotiahol Komárno k dvom bodom z palubovky lídra!

MBK Rieker Komárno – BK 04 AC LB Spišská nová Ves 78:79 (14:10, 10:18, 23:10, 27:41)
Body: Jones 23 (5 doskokov, 4 asistencie,  Johnson 23 (13 doskokov), Bilík 11, Szabó 11, Klár 5, Kratochvíl 4, Mathis 2