Mesto 2010. 11. 26.

Športová hala sa nekoná, basketbalový klub naďalej vydaný napospas bez pomoci mesta

Fanúšikovia sú rozhorčení, vedenie MBK Rieker Komárno zúfalé, hráči znechutení. Športová hala stále nie je dokončená napriek tomu, že vedenie mesta prisľúbilo už niekoľko termínov. Tie sa však stále menia a posúvajú!

Vnútro haly je na prvý pohľad v poriadku, no keď sa človek započúva do ostávajúcich problémov a zamyslí sa, môže mu prísť až nevoľno. Neustále výhovorky, a posúvanie termínov. Inak nič. Ticho. A kto je zodpovedný? Najprv vláda, ktorá neuvoľnila okamžite financie, potom staré potrubie, napokon sa zistí, že projektantovi chýbajú základné matematické poznatky. No vyvodenie zodpovednosti sa stále nekoná, hlavne že máme výhovorku, to stačí.

Nie je na Slovensku ničím zvláštnym, že pokiaľ sa predlžuje dostavba, proti logike sa dvíhajú ceny závratným násobením. A tak len čakáme na to, kedy dôjdu nášmu rozkvitajúcemu mestu financie na dokončenie stavby. 

Na stránke klubu sa objavili informácie ohľadom nereálnosti termínu 1. deceber 2010. Po prečítaní správy je nám na zaplakanie. “Snažili sme sa zistiť aktuality ohľadom športovej haly aj na Mestskom úrade v Komárne. Žiaľ, za tri hodiny telefonovania sa nám nepodarilo na príslušný odbor územného rozvoja, výstavby a správy majetku, dovolať.” Ako inak… ? Keď sme sa chceli spýtať stavebnej firmy, ktorá za VEREJNÉ FINANCIE stavia halu, tiež sme nepochodili.

Spýtali sme sa pána Jozefa Paulíka, manažéra klubu, aká je situácia a kedy bude možné odohrať prvé zápasy konečne DOMA. Podľa neho sa najutopistickejšie vízie viažu k dvojtýždňovému horizontu. V decembri má MBK Rieker Komárno odohrať na domácej palubovke iba 2 zápasy zo siedmych a prvý novoročný domáci zápas je naplánovaný až na 15. januára, takže žreb bol ku nám v tomto ohľade milostivý a hala by sa mohla vymotať zo situácie, v ktorej je teraz.

Problémy sú však snáď úplne všade. K odohraniu zápasu sú potrebné šatne, ktoré ale ešte ‘nie sú na svete’. Vstupný vestibul je úplne rozbombardovaný, sveteľná tabuľa ešte nemohla byť nainštalovaná, nebola vykonaná plynofikácia, takže kúrenie sa zatiaľ nerieši, rovnako ani žiadna voda a elektrina. A ak sa ‘prekúšeme’ cez toto,  ostáva nám ešte nová rozkladacia tribúna, ktorá keď sa rozloží, zasahuje do ihriska a teda sa používať zrejme nebude. Nazvime to demenciou.

Nepochopiteľný je priam macošský prístup mesta a kompetentných. Hlavne pred voľbami by mali politici hýriť aktivitou v smere, ktorý ovplyvňuje stovky hlasov, ktoré majú v komunálnych voľbách veľkú váhu. No nebije sa o ne ani jeden kandidát, čo nás veľmi mrzí, pretože fungujeme akoby s informačným embargom vo veci, ktorá sa týka každého z nás. Má tam niekto potrebu niečo skrývať? To, že mesto nepodporuje basketbal nadštandartne, sme si zvykli, no nedokážeme pochopiť, prečo hádže klubu a de facto aj svojim obyvateľom polená pod nohy.

TEXT:Tomáš Kottra
ZDROJ: mbkkom.sk
FOTO: mbkkom.sk

Vyjadrite svoj názor