Šport 2014. 04. 14.

Basketbalová dráma v Komárne. Tri predĺženia a postup Interu do finále

Komárňanskí basketbalisti nedokázali v semifinálovej sérii ani raz pokoriť majstra. Štvrtý duel semifinálovej série prehrali až po trojnásobnom predĺžení.

Sobota – 3. semifinálový zápas:

Domáci začali dobre a v 3. minúte vyhrávali 9:3, čo donútilo trénera hostí Meleščenka vybrať si oddychový čas. Po ňom sa Inter prebral, vyrovnal hru a v závere prvej štvrtiny prebral vedenie.

V 13. minúte vyhrávali žlto-čierni 21:29, Komárno sa síce dotiahlo v 18. minúte na rozdiel štyroch bodov (35:39 z pohľadu MBK), hostia pred veľkou prestávkou opäť pridali a získali dvojciferné vedenie.

Hosťujúci celok rutinovane kráčal v druhom polčase za svojim tretím víťazstvom v sérii. V 23. minúte bol stav 38:53, ale v 27 minúte už svietilo na ukazovateli skóre 42:61.

Domáci sa v útoku trápili a aj keď záverečnú desaťminútovku vyhrali o štyri body, súperovi cestu za víťazstvom vôbec neskomplikovali.

MBK Rieker Com Therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 65:79 (21:23, 14:23, 13:20, 17:13) – stav série 0:3

Body MBK: Joyner 27, Bjelica 9, Marchyn 8, Kovačevič 7, Bilič 7, Kozlík 3, Stojanov 2, Hall 2

TH: 19/10 – 9/7, fauly: 16 – 22, trojky: 5 – 8, rozhodovali: Lukáč, Pipíška a Šarišský, 750 divákov.

MBK 22

Nedeľa – 4.semifinálový zápas:

Aj štvrtý semifinálový duel začali lepšie Bratislavčania, ktorí v 6.min. viedli 16:7 a aj počas ďalších minút si udržiavali komfortný náskok. Komárno však v druhej štvrtine zvýšilo aktivitu, v 15.min znížilo na 36:37, ale záver polčasu patril opäť hosťom. V tretej desaťminútovke vyhrávali žlto-čierni už aj 63:50, ale domáci sa nevzdávali. Komárňania hnaní svojim skvelým obecenstvom postupne začali zo svojho manka ukrajovať a v 34.min. znížili na 71:74. Inter opäť pridal, ale bolo to Komárno, ktoré úspešne finišovalo.

V dramatickom závere 2 minúty pred koncom bolo 83:84, ale hostia zvýšili po trestných hodoch svoj náskok na 90:85. Do konca riadneho hracieho času zostávalo už len 28 sekúnd, keď Hall poslal z trestných hodov zápas do predĺženia. V ňom viedli domáci po prvý krát v zápase 92:90, ale potom už museli len doťahovať. Neuveriteľnú zápletku rozriešil až na konci tretieho predĺženia štyrmi trestnými hodmi Miloševič.

MBK Rieker Com Therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 119:122 po trojnásobnom predĺžení (19:25, 22:23, 28:26, 21:16 – 10:10, 7:7, 12:15) – konečný výsledok série 0:4, Inter postúpil do finále.

Najviac bodov: McElrath 24, Szabó 21, Joyner 19 – Rolland Williams 27, M. Rančík 26, Miloševič 22

(zdroj: basket.sk, sme.sk, foto: Karol Scholtz)