Šport 2014. 03. 17.

Druhé jarné víťazstvo KFC Komárno

V 17. kole Majstrovstiev regiónu Západ futbalisti KFC Komárno odohrali víťazný zápas na pôde OŠK Trenčianske Stankovce.

Komárňania boli jednoznačnými favoritmi zápasu. Hralo sa na ťažko rozmoknutom trávniku vo veternom počasí. Nepriaznivé poveternostné podmienky ovplyvnili aj kvalitu hry. V prvom polčase sa na ihrisku veľa neudialo. Ani záver polčasu veľa vzruchu nepriniesol, tak mužstvá odchádzali do kabín za bez gólového stavu.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. O výsledku zápasu napokon rozhodli väčšie skúsenosti momentálneho lídra súťaže. V 67. minúte sa domáci hráči dopustili obrannej chyby, hosťujúci Antunovič vnikol do šestnástky súpera a prudkou strelou prekonal brankára Tretinára – 0:1. Bola to prvá šanca Komárna v zápase. V 82. minúte po ďalšej veľkej chybe v obrane Stankovčanov, strelil druhý gól Komárna Gonzáles – 0:2.

Domáci hráči sa v závere snažili aspoň o čestný úspech a v 88. min veľkú šancu nepremenil striedajúci hráč Ďuriš. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo. Komárno vyhralo aj druhý zápas v jarnej časti ligy, a v tabuľke vedie pred Veľkým Mederom a Gabčíkovom.

OŠK Trenčianske Stankovce – KFC Komárno 0:2 (0:0)

Góly: 67. Antunovič, 82. Gonzáles, rozhodoval: Gašparovič, ŽK: 38. Antunovič (KFC), 61.Rapčan (KFC), 150 divákov.

Komárno nasledujúci zápas odohraje doma 22. marca 2014 o 15.00 hod. proti FK Spartak Bánovce nad Bebravou.

(foto: František Kecskés)