Mesto 2011. 09. 21.

Streda je dňom bielej pastelky

Dnešok je hlavným dňom zbierky. Biele pastelky si môžete ‘kúpiť’ aj v uliciach Komárna a Hurbanova.

 

Nebyť ľahostajným je aj v našich končinách normálne. Kúpou bielej pastelky prispejete na zbierku, ktorá pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom. V mestách na celom Slovensku vás už v týchto chvíľach prosia o pomoc dobrovoľníci.

Budú označení kartónovým pútačom v tvare bielej pastelky, na sebe budú mať oblečené tričká s logom zbierky a v rukách niesť zapečatenú lepenkovú pokladničku s evidenčným číslom a logom zbierky. Za príspevok od nich dostanete praktickú spinku v tvare bielej pastelky.

Ak by sa vám nepodarilo dobrovoľníkov stretnúť a prispieť by ste chceli, môžete tak urobiť zaslaním SMS správy na číslo 820 v hodnote 1 € od 1.8. do 31.12.2011 (mobilní operátori odvedú na účet zbierky celú sumu a samotné zasielanie správy nespoplatňujú), alebo vložením príspevku na účet verejnej zbierky č. 4030016212/3100

O Bielej pastelke

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí musia zrak nahradiť inými zmyslami. Prostredníctvom bielych pasteliek spolu už desať rokov podávame pomocnú ruku slabozrakým a nevidiacim ľuďom na ceste začleňovania sa do spoločnosti. Špeciálne kurzy a školenia im umožňujú získať stratenú samostatnosť a viesť tak plnohodnotný život.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenskaje občianske združenie, charitatívna a humanitárna organizácia, ktorá združuje nevidiacich a slabozrakých občanov, ich priaznivcov, priateľov, rodičov nevidiacich a slabozrakých detí. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska má viac ako 4 500 členov združených v 68 základných organizáciách na celom území Slovenska. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje všetkým zrakovo postihnutých ľuďom, ktorí o ne majú záujem. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená 7. apríla 1990.

Organizátor

  • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
  • Sekulská 1
  • 842 50 Bratislava
  • tel: 02/654 20 844
  • web: www.unss.sk

Kontakt

  • Žofia Teplická, PR manažérka ÚNSS
  • Tel.: 02/692 03 429, 0904 033 120
  • e-mail: zofia.teplicka@unss.sk

 

Vyjadrite svoj názor