Región 2018. 12. 03.

Tri nemocnice v Nitrianskom kraji vyzbierali pre ľudí v núdzi 900 kg šatstva

Počas celého novembra sa konala vianočná zbierka šatstva, ktorá má za cieľ pomôcť ľuďom priamo v regióne. Prioritne bola určená pre zdravotníckych pracovníkov a ich rodiny v Nemocnici Levice, Nemocnici Komárno a Nemocnici Zlaté Moravce, ale v tomto roku vo veľkej miere oslovila aj širokú verejnosť.  

V Nemocnici Levice zdravotníci vyzbierali počas posledných 30 dní viac ako 200 kilogramov šatstva. To poputuje priamo do charitatívneho spolku Miesto v dome v Leviciach. Nemocnica Zlaté Moravce prispela približne 250 kilogramami odevov pre azylový dom pre bezdomovcov v Nitre. Nemocnica Komárno zhromaždila viac ako 450 kilogramov oblečenia a potrieb, ktoré bude darované viacerým humanitárnym organizácia na juhu Slovenska.

,,Charitatívna akcia s participáciou nemocníc si získala dôveru medzi ľuďmi, nielen preto, že pomáha najzraniteľnejším osobám, ale je aj príkladom spoločenskej zodpovednosti zdravotníckych zariadení. Táto kampaň už dokázala pomôcť tisícom ľudí a má nespochybniteľný význam ju každoročne organizovať,“ zdôvodnila Mgr. Iveta Chreneková, predsedníčka správnej rady NADÁCIE AGEL.

Prerozdeľovanie zbierky pre núdznych ľudí priamo v regiónoch zabezpečuje nadácia každý rok v čoraz širšom meradle.  Okrem šatstva nosia ľudia do nemocníc rôzne veci, zdravotníci v tomto roku prijali napríklad televízor, mikrovlnnú rúru, plné tašky lega, celé výbavičky pre bábätká a stovky párov topánok. Nechýbali športové potreby v podobe hokejok, futbalové lopty a tenisová raketa. Osobitne veľkú časť zbierky tvoria veci pre deti.  Veľa dobrých ľudí dokáže priniesť i novú hračku zabalenú ako vianočný darček.

Vianočná zbierka šatstva je v poradí treťou zbierkou, ktorú organizuje NADÁCIA AGEL v spolupráci s humanitárnymi a charitatívnymi organizáciami na Slovensku. Od prvého do tridsiateho novembra sa do nej zapojilo deväť nemocníc a podarilo sa im vyzbierať spolu viac ako jeden a pol tony šatstva a iných potrieb.