Mix Dél-komárom 2022. 07. 04.

Stretnutie primátorov sa bude konať v Komárome

Primátor južného Komáromu Dr. Attila Molnár nedávno na tlačovej konferencii na magistráte mesta oznámil, že 23. septembra 2022 sa v južnom Komárome uskutoční jedno z najtradičnejších podujatí samosprávy, 27. Stretnutie primátorov mesta. Hlavným patrónom podujatia je Minister vnútra Sándor Pintér – informuje komarom.hu.

„Naše mesto v posledných rokoch vytvorilo jednu z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich maďarských priemyselných zón s investíciami v hodnote stoviek miliárd forintov. Dejiskom podujatia je nedávno zrekonštruovaný Csillagerőd , ktorý od jesene minulého roka čaká na návštevníkov ako unikátne kultúrne centrum s rozlohou 7000 metrov štvorcových v Európe so stovkami výnimočných diel zo zbierky Múzea výtvarných umení,“ zdôraznil dr. Attila Molnár.

Každoročné stretnutie vedenia miest organizuje Szféra Európa Kft. od roku 1995, uviedol dr. Tamás Oltványi, organizátor podujatia. Primátori, zástupcovia starostov a referenti sa už stretli vo Veszpréme, Szolnoku, Vácotte, Kiskunfélegyháze, Szekszárde, Szegede, Hévízi, Budapešti, Szarvasi, Gyöngyösi, Hajdúböszörmény, Kecskeméte, Pécsi, Zalaegerskeméte, Decsi, Szeomké, Szeomba, Tisíce, Brezombe, Budapešti. , Pécs, Szerencs, Balatonfüred, Hajdúszoboszló, Venenc, Szarvas.

Tento rok sa v piatok 23. septembra od 11.00 h uskutoční podujatie v Dél-Komárom, v zrekonštruovanom Csillagerőd, ktorého hlavným rečníkom bude dr. Miklós Dukai, štátny tajomník miestnej samosprávy. Na podujatí budú odovzdané ocenenia „Primátor roka“„Poslanec roka“ a „Referent roka“, ktorých zriaďovateľom je Szféra, ktoré sú udelené vedeniam mesta na základe hlasovania občanov. Cenou je linoryt Endre Szásza.

Hlasovať môžete len na stránke podujatia (www.szferaeuropa.hu) od 11. júla do 15. augusta 2022 do polnoci. Z jednej e-mailovej adresy je možné odovzdať jeden hlas.

(Zdroj: komarom.hu)