Mesto 2020. 05. 14.

Študenti Gymnázia Hansa Selyeho si usporiadali netradičnú rozlúčku so školou

Rozlúčka so strednou školou alebo inak známy „ballagás“ je veľkou udalosťou v životoch mladých ľudí. Kvôli aktuálnym obmedzeniam avšak tohtoroční končiaci študenti prichádzajú nielen o zážitok z maturít, ale aj zo záverečných osláv. Študenti 4.D na Gymnáziu Hansa Selyeho sa napriek všetkému rozhodli prispôsobiť aktuálnym podmienkam a rozlúčku usporiadali prostredníctvom videohovoru.

„Boli sme dosť sklamaní z toho, že sme nemohli mať „normálnu“ maturitu a rozlúčku,“ začína rozprávanie triedna učiteľka 4.D, Marietta Musitz.

„Chýbal nám ten ozajstný koniec. Všetci vieme, že zdravie je najdôležitejšie, niet pochybu. Ale aj tak sme chceli, aby tá oslava zostala nezabudnuteľnou spomienkou pre nás všetkých,“ približuje rozhodnutie triedna učiteľka. Online rozlúčka sa konala 7. mája a počas nej si študenti pripomenuli udalosti, ktoré spolu počas štyroch rokov prežili. Študentky Eszter Juhász a Enikő Krisztina Terbák spestrili rozlúčku článkom a videom o triede, ktoré pripravili dobrovoľne a následne si porozprávali zážitky zo školských lavíc. Študenti sa tak spolu nielen zabavili, ale zažívali aj mnoho emócií.

„Aj žiaci si povedali pár slov na rozlúčku a na koniec som im poďakovala za spoluprácu, za spolu prežité pekné, ale často aj ťažké chvíle,“ emotívne opisuje Musitz. Na záver si študenti medzi sebou vymenili online dokumenty, v ktorých si nechali navzájom pozitívne odkazy, pochvalu alebo spomienky. Trieda sa plánuje ešte stretnúť aj osobne, pod balkónom triednej učiteľky, keď sa situácia znormalizuje.