Mesto 2021. 04. 19.

Susedia cez Dunaj – Komárno a Komárom sa chystajú na sériu udalostí v rámci osláv Klapka 200

Susedné mestá cez Dunaj – Komárno a Komárom sa rozhodli spoločne osláviť narodeniny Györgya Klapku. Od jeho narodenia totiž v roku 2020 uplynulo neuveriteľných 200 rokov!

„Minulý rok sa nám podarilo zorganizovať výstavu v exteriéri a vydať tlačivo o udalosti, ale veľa udalostí sme v dôsledku koronavírusu museli odložiť. Spoločných plánov sa, avšak, nechceme vzdať a všetko, čo bolo v pláne, chceme zorganizovať počas tohto roku,“ informuje primátor Komárna Béla Keszegh.

V rámci série programov chcú priblížiť Komárňanom osobu Györgya Klapku, ktorý mal významnú úlohu v histórii mesta. Dôležitú časť udalosti tvoria aj omaľovánky a rôzne hry, ktoré sa vytvorili pre tých najmenších.

V rámci projektu sa podarilo získať 50 tisíc eur. Z tejto sumy sa zakúpil aj mixážny pult pre MSKS Béni Egressyho v Komárne, ktoré prispeje aj na lepšiu kvalitu hudobného predstavenia Klapka z dielne Magyarock Dalszínház v susednom Komárome. Mixážny pult tak bude slúžiť verejnosti na rôznych kultúrnych udalostiach.

„Jednotlivé udalosti programu sa budeme snažiť digitalizovať, aby sme zážitok sprístupnili čo najväčšiemu počtu ľudí,“ dodáva Béla Keszegh.

Zdroj: komarom.hu