Šport 2020. 11. 02.

Szőnyi Ferenc získal ocenenie Ex Libris

Ceny Ex Libris sa odovzdávali 23. októbra. Na tohtoročnej slávnosti dostal ocenenie aj Ferenc Szőnyi, Iron Man z maďarského Komáromu, píše komarom.hu.

Meno Ferenca Szőnyiho je v športových kruhoch pojmom, najmä pokiaľ ide o extrémne výzvy. Päťdesiatšesťročný ultratriant sa už zúčastnil nadľudských súťaží. Svetový rekord dosiahol v Himalájach na 480 km dlhom Hell Ultra Running, ktorý absolvoval prvýkrát na svete dvakrát. Naposledy sa zúčastnil Iron Man pretekov v Mexiku.

„Toto uznanie je tiež akýmsi zhrnutím, pretože pred dvoma rokmi som mohol dostať Rytiersky kríž rádu za zásluhy Maďarskej republiky. Je zrejmé, že ide o „národnejšie“ ocenenie, s ktorým boli ocenené nielen moje športové výsledky, ale aj zmysel pre maďarskosť,“ uviedol v súvislosti s ocenením Iron Man.

Pandémia prepísala veľa plánov, čo sa týka pretekov, ale Ferenc Szőnyi je stále optimistický do budúcnosti, pretože podľa jeho slov chce vo Švajčiarsku odštartovať ultratriantón aj v roku 2021 a bol pozvaný na 20-násobné preteky Iron Man v New Orleans. Okrem nich by sa rád zúčastnil behu na 120 km v Nórsku, ktorý by sa konal budúci rok v lete.

Zdroj: sziakomarom.sk