Mix 2019. 07. 22.

Termálne kúpalisko v Komárne čaká svojich návštevníkov s ďalšími novinkami

Otvorením sezóny kúpalísk si Termálne kúpalisko v Komárne zabezpečilo viacero noviniek pre svojich návštevníkov. Nedávne renovačné práce sa týkali viacerých oblastí ako napríklad výmeny filtračného systému, zväčšenie kapacity parkoviska, stánky s občerstvením nabrali ekologickejšie myslenie a v neposlednom rade sa tu objaví aj nová forma zábavy. 

Termálne kúpalisko, ktoré sa nachádza v centre mesta, prešlo v poslednom roku viacerými renovačnými prácami, ktoré popri zlepšení kúpaliskovej atmosféry prospeli aj ku konceptu modernejšieho vzhľadu.

„Jedno z našich najnovších renovačných prác predstavuje výmenu filtračného systému bazénov, čo predstavuje výmenu starých filtrov, motorov a rúr za nové. Vďaka tomuto sa zlepší čistota a kvalita vody, čo vo veľkej miere prispieva k zážitku z kúpania. Nedávne uskutočnené vyšetrenia tiež oficiálne vykazujú liečivé účinky našej vody. Konkrétnejšie ju prirovnali k vode z Bardejova,“ uviedla o najvýznamnejších renováciách riaditeľka Termálneho kúpaliska Magda Vörös.

Ďalšia významná renovácia bola uskutočnená v podobe približne 80 metrov dlhého priechodu, ktorý spája parkovisko popri Univerzite Hansa Selyeho s kúpaliskom. Tento krok vyriešil problém, ktorý kúpalisko už dlhšie trápil. „Nedostatok parkovacích miest bol stálym problémom v letnom období. A teraz, keď už bude pred kúpaliskom platené parkovanie si problém vyžadoval urgentné riešenie. Vďaka priechodu môžu návštevníci aj naďalej parkovať bezplatne v blízkosti parkoviska, dokonca sa navýšila aj kapacita parkovacích miest,“ povedala Magda Vörös.

Popri siedmych bazénoch rôznych veľkostí a druhov sú na kúpalisku aj naďalej prístupné služby ako napríklad fínska a infra sauna, masáže, manikúra, vodopád, plážový volejbal a stolný tenis. Popri najväčšej novinke posledných rokov sa na parkete objaví aj ďalšia atrakcia pre návštevníkov: Trojica tobogánov bezprostredne patrí medzi najobľúbenejšie formy zábavy. Nedávno sme sa tiež rozrástli o Teqball stôl, ktorý predstavuje jedinečnú formu športovej zábavy na futbalovom základe,“ porozprávala riaditeľka termálneho kúpaliska o najvýznamnejších spôsoboch trávenia voľného času.

Na komárňanskom kúpalisku sa v poslednom roku nezdvihli ceny a aj napriek tomu sa snažia priniesť stále novšie a novšie atrakcie pre návštevníkov. „Určite sa v blízkej budúcnosti môžeme tešiť na aquafitness hodiny, ktoré vedie trénerka Eva Szlávik. Okrem tohto avšak chystáme na kúpalisku aj viacero ďalších programov,“ povedala v spojitosti s letným programom Magda Vörös.

Popri všetkých novinkách zmenou prešli aj stánky s občerstvením, nakoľko ekologické zmýšľanie zaviedli do každodenného života. Stánky používajú ekologický riad v podobe pohárov, táciek, príborov a servítok, ktoré sú šetrné k prírode. Okrem toho sa zmenila aj ponuka bufetov. „Návštevníci si môžu vybrať zo širokej ponuky občerstvenia, kde prirodzene nemôže chýbať pizza na rôzne spôsoby, lángoše, ryby, syry a rôzne druhy mäsa. Onedlho budú dostupné aj domáce hamburgery,“ povedal riaditeľ bufetov na kúpalisku Richard Keseg.